Trwają przygotowania do XXVIII edycji Memoriału Jana Strzeleckiego

przez Administrator | Opublikowano 24 lutego 2016 15:21

Już czas, żeby poinformować stęsknionych i nieświadomych, że trwają przygotowania do XXVIII edycji Memoriału Jana Strzeleckiego ­ “kultowych” zawodów w narciarstwie wysokogórskim. Tegoroczne zawody zaplanowaliśmy na sobotę 12 marca, a na teren sportowych zmagań wybraliśmy Tatry Zachodnie z bazą w schronisku w Dolinie Chochołowskiej.

memorial-jana-strzeleckiego-plakat

Do pokonania będzie wyjątkowej urody trasa o długości ok. 18 km i sumie podejść ok. 1700 m (liczone z odcinkiem fakultatywnym). Będzie ona wiodła z Polany Chochołowskiej przez Przełęcz Iwaniacką i masyw Ornaku do Siwej Przełęczy, gdzie zlokalizowany będzie start zjazdu na czas do Doliny Starorobociańskiej z metą na Polanie Chochołowskiej. Na ambitniejszych zawodników po zjeździe do Doliny Starorobociańskiej czekać będzie jeszcze dodatkowe podejście na Siwą Przełęcz i dalej na Starorobociański Wierch, po czym kolejny zjazd do Doliny.

Trasa może się wydać znajoma, gdyż ostatni Memoriał w Tatrach Zachodnich również przebiegał przez masyw Ornaku. W tym sezonie, jak od paru lat, śniegu zbyt wiele nie ma, ale nie zrażamy się! Mamy nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje planów i zima na dobre zagości w Tatrach, tak byśmy mogli zapewnić Wam jak najlepsze warunki do ścigania.

(fot. Ola Tyrna)

(fot. Ola Tyrna)

Zapraszamy wszystkich miłośników skitouringu, również młodych adeptów narciarstwa wysokogórskiego w wieku od 15 lat.

Rusza odświeżona strona internetowa Memoriału: www.mjs.kw.krakow.pl. Tam znajdziecie bieżące informacje, szczegółowy opis planowanej trasy, a zakładce Strefa Zawodnika regulamin i formularz zapisów.

Warto byście wiedzieli, że bieżące informacje oraz wspominki będą również zamieszczane na Facebooku.

W najmniej zużytym dniu roku, 29 lutego, powinniśmy wiedzieć, czy planowana trasa “nadaje się do użytku”. Po rekonesansie zaplanowanym na ten dzień, a to tylko niecałe 2 tygodnie od startu, zapadnie decyzja co dalej!

Ostrzcie krawędzie, polerujcie ślizgi, smarujcie foki, nie zapominajcie o kondycji!

Zapraszamy!

Organizatorzy
XXVIII Memoriału Jana Strzeleckiego w Narciarstwie Wysokogórskim

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn