Zawody Pucharu Polski w Dogtrekkingu 2015 w Złotym Stoku

przez Administrator | Opublikowano 05 maja 2015 12:24

9 maja br. w Złotym Stoku odbędą się VI Mistrzostwa Polski w Dogtrekkingu 2015, które jednocześnie zaliczają są do Pucharu Polski w tej dyscyplinie. Na wszystkich amatorów marszów i biegów z czworonogami będą czekać trzy trasy o różnym stopniu trudności. Najkrótsza liczy 15 km, mid 25 km oraz long ok. 40 km. Sponsorem zawodów jest marka Merrell.

Złoty Stok, miasto położone na Dolnym Śląsku, słynie z kopalni złota, które było tam wydobywane do końca ubiegłego stulecia. Obecnie miejscowość rozwija się turystycznie, w dużej mierze za sprawą udostępnionych dla turystów zespołu sztolni, a także może się pochwalić siecią dobrze przygotowanych szlaków pieszych i rowerowych. W Złotym Stoku możemy też podnieść sobie adrenalinę próbując swych sił w Parku Linowym Skalisko oferującym najdłuższe i najwyższe tyrolki w Europie oraz wiele innych atrakcji.

dogtrekking_2

Trasy zawodów dogtrekkingowych w Złotym Stoku będą przebiegały przez Góry Złote i Bardzkie. Szlaki są stosunkowo łatwe, prawie nie występują ostre zejścia czy podejścia. Dzięki temu będą odpowiednie dla osób, które po raz pierwszy będą startować w terenie górskim. Start i meta zawodów będą zlokalizowane w dawnym kamieniołomie tzw. “Skalisku”, który znajduje się zaledwie 300 m od rynku.

Zapisy na zawody wystartowały 21 kwietnia. Osoby, które chcą pobiec lub pomaszerować ze swoimi pupilami w Złotym Stoku muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz dokonać opłaty startowej. W przypadku rejestracji w dniu zawodów wynosi ona 70 zł na dystansie Mid i Long oraz 60 zł na dystansie Mini.

dogtrekking_1

Merrell, sponsor Pucharu Polski w Dogtrekkingu, przygotował dla zawodników dodatkowe atrakcje. Po biegu będzie można odpocząć w specjalnej pomarańczowej strefie oraz wziąć udział w quizie z nagrodami.

Szczegóły dotyczące Pucharu Polski 2015 w Dogtrekkingu znajdują się na stronie www.dogtrekking.com.pl.

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn