Olek Ostrowski prosi o wsparcie w kolejnej wyprawie. Celem Gasherbrum II!

przez Administrator | Opublikowano 06 maja 2015 11:00

Olek Ostrowski, który w ubiegłym roku jako pierwszy Polak zjechał na nartach z Cho Oyu, rozpoczyna nowy ambitny projekt. Jego celem jest dokonanie pierwszego polskiego zjazdu na nartach z Gasherbruma II. Olek, podobnie jak w ubiegłym roku, prosi o wsparcie społeczność górską. Mamy nadzieję, że ją uzyska :).

Gasherbrum II (8035 m) to najniższy ośmiotysięcznik Karakorum, znajdujący się na granicy pakistańsko-chińskiej. Malutka wyprawa, w której składzie oprócz Olka będzie jedynie Piotr Śnigórski, zamierza wejść drogą pierwszych zdobywców od strony pakistańskiej, południowym-zachodnim żebrem.

Cel wyprawy - Gasherbrum 2 - 8035 m n.p.m.

Zjazd z wierzchołka na nartach pokrywać się będzie z drogą podejścia.Wyprawa Gasherbrum II 8035 – Ski Expedition 2015, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem powinna rozpocząć się w połowie czerwca 2015 roku.

Olek Ostrowski

Piotr Śnigórski

Olek tak pisze:

W zeszłym roku, również dzięki Waszej pomocy, udało mi się zorgaznizować, samotną, narciarską wyprawę na Cho Oyu – 8201 m n.p.m., która zakończyła się wielkim sukcesem. 29 września 2014 roku stanąłem sam i bez użycia dodatkowego tlenu na szczycie, po czym jako pierwszy polak w historii zjechałem na nartach z tej gór. Kawał dobrej przygody i wielkiego marzenia!

Podczas tamtej wyprawy wykonałem zdjęcia do filmu reż. Szymona Kowalczyka i Adama Śmiałka pt. „Dzięki wszystkim, jesteście wielcy!”. Obraz ten został wyróżniony przez National Geographic Traveler i Martynę Wojciechowską podczas Krakowskiego Festiwalu Górskiego 2014.

Dlaczego crowdfunding?

Budżet całej wyprawy przy dwóch uczestnikach to ok. 80 tys. zł. Sami nie jesteśmy w stanie sprostać tej kwocie, ale przecież w „kupie” siła! :) Po wyprawie na Cho Oyu spotkałem wielu ludzi, którzy szczerze kibicują moim pomysłom narciarskim, identyfikują się z nimi. Co więcej, sprawia im radość to, że mogą dorzucić do nich swoje „trzy grosze”. Dlatego zwracamy się do Was o pomoc po raz kolejny.

Zorganizujmy razem pierwszą polską narciarską wyprawę w Karakorum, a my zrobimy wszystko, żeby zakończyła się zjazdem na nartach z Gaherbruma II.

Wyprawę możecie wesprzeć, do czego gorąco zachęcamy, na stronie Polak Potrafi.

Wojciech Słowakiewicz/wspinanie.pl

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn