„Szczęśliwi biegają ultra” – książka Magdaleny Ostrowskiej-Dołęgowskiej i Krzysztofa Dołęgowskiego

przez Administrator | Opublikowano 15 maja 2015 17:26

Od kilku dni miłośnicy biegów ultra mają nową książkową pozycję do lektury – „Szczęśliwi biegają ultra” Magdaleny Ostrowskiej-Dołęgowskiej i Krzysztofa Dołęgowskiego.

szczesliwi-biegaja-ultra-b-iext28459000

Jak czytamy we fragmencie książki:

Psychika mówiła mi: “Nie dasz rady! Co Ty tu robisz, mazgaju!”. Krzysiek walczył za nas dwoje, gdy czepiałam się jego plecaka i z poczuciem, że zaraz zwymiotuję sobie na buty – parłam za nim pod górę. I jeszcze musiał patrzeć jak się rozklejam, jak cierpię. A jednak – był to jeden z najważniejszych i najwspanialszych tygodni w naszym życiu. Może właśnie dlatego, że było tak trudno? Że aby skończyć ten wyścig trzeba było 15 razy sięgnąć do najgłębszych pokładów motywacji, zagryźć zęby, upadać i się podnosić. Nie żebym była masochistką.
Ale walka daje tyle wspomnień! A poczucie, że zrobiło się coś wyjątkowego jest spotęgowane faktem, że zrobiliśmy to razem. I że było przecież pięknie dookoła. I że w tyle zostało tak wiele zespołów.

Wydawnictwo Galaktyka natomiast zachęca:

“Szczęśliwi biegają ultra” to inspirująca historia o ludziach – na pozór zwyczajnym małżeństwie, mieszkającym w środku Warszawy i prowadzącym razem firmę. Połączyła ich wielka miłość.

Od tamtej pory Magda i Krzysiek to zespół – w domu, w pracy i na zawodach. Choć Magda zarzekała się, że bieganie nie jest dla niej, dziś ma na koncie starty w arcytrudnych ultramaratonach górskich.
Książka łączy w sobie elementy fascynującej autobiografii, praktycznego podręcznika o górskich ultramaratonach i rajdach przygodowych, pełnego konkretnych porad, a także relacji ze spotkań z legendarnymi zawodnikami z Polski i zza granicy, takimi jak Scott Jurek czy Tony Krupicka.

***

Szczęśliwi biegają ultra 

Magdalena Ostrowska-Dołęgowska i Krzysztof Dołęgowski

Liczba stron: 344

Oprawa: miękka

Cena: 39,90 zł

Wydawnictwo Galaktyka

źródło: Wydawnictwo Galaktyka

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn