Osiemdziesiątka Pana Juliana – jedyne takie zawody

przez Administrator | Opublikowano 15 maja 2015 16:02

Osiemdziesiątka Pana Juliana – tak nazywa się niezwykłe wydarzenie, na które 22 maja (piątek) zaprasza Stowarzyszenie Bieg Piastów. Julian Gozdowski tego dnia ma osiemdziesiąte urodziny. Chcemy go uhonorować biegiem narciarskim, który będzie polegać na pokonaniu trasy z Polany Maliszewskiego na Polanę Jakuszycką z nartami w rękach, w czapkach z napisem „Bieg Piastów” – mówi komandor Biegu Piastów, Dariusz Serafin.Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy szanują Juliana Gozdowskiego. Nie trzeba się specjalnie zapisywać ani wpłacać wpisowego.

Julian Gozdowski (fot. Marcin Oliva Soto)

Julian Gozdowski (fot. Marcin Oliva Soto)

Start na Polanie Maliszewskiego o godz. 17. Trasa krótka (ponad jeden kilometr) na Polanę Jakuszycką. Po zakończeniu biegu w programie urodzinowe niespodzianki dla jubilata!

Julian Gozdowski jest honorowym prezesem Stowarzyszenia Bieg Piastów i komandorem Biegu Piastów. Przez wiele lat kierował organizacją narciarskiego Biegu Piastów, który pod jego wodzą rozwinął się z lokalnej imprezy w wielkie zawody z udziałem kilku tysięcy osób z około trzydziestu krajów świata. W 2016 roku minie czterdzieści lat od jego pierwszej edycji.

Rowerowy Bieg Piastów – początek zapisów 15 maja

W piątek, 15 maja, początek zapisów na Rowerowy Bieg Piastów, który rozegrany zostanie w sobotę, 26 września na pięknych trasach Gór Izerskich ze startem na Polanie Jakuszyckiej. Dystanse: 20 i 40 km. Wpisowe w pierwszym terminie (do końca czerwca): 40 zł. Limit uczestników: 100 osób na obu dystansach. Zapisy: bieg-piastow.pl, datasport.pl oraz osobiście w biurze Biegu Piastów na Polanie Jakuszyckiej.

Letni Bieg Piastów – ponad pół tysiąca zgłoszonych

Już około pół tysiąca osób zapisało się na Letni Bieg Piastów, który odbędzie się 29 i 30 sierpnia. Pierwszego dnia, w sobotę, zawodnicy pobiegną w maratonie i półmaratonie na dystansach 43.5 oraz 22 km. Na niedzielę, 30 sierpnia, zaplanowano Jakuszycką Dziesiątkę – bieg na 10 km.

Największym zainteresowaniem cieszy się półmaraton, na który zapisało się 281 zawodników. Na liście startowej biegu na 10 km są nazwiska 144 osób. Udział w maratonie zadeklarowało 98 biegaczy.

Zapisy odbywają się na bieg-piastow.pl oraz datasport.pl, jak również osobiście w biurze Biegu Piastów na Polanie Jakuszyckiej.

Stowarzyszenie Bieg Piastów zaprasza na trening

W sobotę, 16 maja, Stowarzyszenie Bieg Piastów zaprasza na trening – zapoznanie z trasą Jakuszyckiej Dziesiątki, jednego z biegów w programie Letniego Biegu Piastów. Trening ma polegać na pokonaniu w rekreacyjnym tempie 10-kilometrowej trasy z Polany Jakuszyckiej przez Samolot, Orle, Starą Drogę Celną i Górny Dukt Końskiej Jamy z powrotem na Polanę Jakuszycką. Przewodnikiem biegaczy będzie Leszek Kosiorowski.

Zbiórka o godz. 11 na Polanie Jakuszyckiej obok budynku, w którym mieści się biuro Biegu Piastów. Uczestnicy są proszeni o wzięcie pod uwagę, że w Jakuszycach zwykle jest znacznie chłodniej niż w miejscowościach położonych znacznie niżej, np. w Jeleniej Górze czy Szklarskiej Porębie.

Informacja organizatora

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn