Prelekcja Artura Małka: Zima i Lato w Karakorum, K2 i Broad Peak

przez Administrator | Opublikowano 28 października 2014 9:56

2 listopada w Klubie Podróżników Namaste w Katowicach odbędzie się spotkanie z himalaistą – Arturem Małkiem. Całkowity dochód z biletów zostanie przeznaczony na budowę pomnika upamiętniającego zmarłych himalaistów

Artur opowie o zimie i lecie w Karakorum oraz o swoich wyprawach na K2 i Broad Peak. Spotkanie odbędzie się w Klubie Podróżników Namaste, który znajduje się w Katowicach przy ulicy Sobieskiego 27. Wstęp po 10 zł, dla klubowiczów 5 zł. Bilety do nabycia w Klubie Namaste, ilość miejsc ograniczona. Start o godz. 18:00.

G_Malek_prelekcjaA3_2-page-001

Całkowity dochód z biletów zostanie przeznaczony na budowę pomnika dla tych, którzy zostali w górach na zawsze: Henryka Furmanika, Andrzeja Hartmana, Rafała Chołdy, Jana Nowaka, Mirosława „Falco” Dąsala, Jerzego Kukuczki i Artura Hajzera.

Pomnik ma powstać w katowickim Parku Kościuszki. Zbiórka na pomnik prowadzona jest także za pośrednictwem PolakPotrafi.pl – więcej informacji TUTAJ. Zachęcamy do wsparcia akcji!

***

Artur Małek – taternik, alpinista i himalaista, instruktor wspinaczki. Uczestnik programu Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera. Organizator i uczestnik kilkudziesięciu wypraw, m.in. w Alpy, Andy, Himalaje oraz góry Afryki. Jest absolwentem fizjoterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Członek Klubu Wysokogórskiego w Katowicach.

5 marca 2013 roku wraz z Adamem Bieleckim, Maciejem Berbeką oraz Tomaszem Kowalskim dokonał pierwszego zimowego wejścia na Broad Peak (8047 m n.p.m.). Była to wyprawa Polskiego Związku Alpinizmu w ramach programu Polski Himalaizm Zimowy 2010–2015 pod kierownictwem Krzysztofa Wielickiego. Latem 2014 roku, także w ramach programu PHZ, wyruszył na wyprawę, której celem było K2.

Ma na swoim koncie zimowe przejścia na Kotle Kazalnicy w Tatrach, w tym m.in.: Uskok Laborantów, Cień Wielkiej Góry, Parada Jedynek, Orzeł z Empiru, Miłośnik wspinaczki w lodzie i drytoolingu.

Pod_Patronatem_Outdoor_Magazyn

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn