Polartec® Scufoneda 2014 – śnieżny puch i doskonała zabawa

przez Administrator | Opublikowano 11 marca 2014 10:45

Festiwal freeride’u, czyli 17. edycja Polartec® Scufoneda odbędzie się w Dolomitach w dniach
12 – 16 marca 2014. W ciągu tych kilku dni dolina Val DI Fassa, gościć będzie zarówno profesjonalnych narciarzy jak i amatorów, których wspólną pasją są góry i narciarstwo.

Polartec® Scufoneda

Polartec® Scufoneda

Podczas Polartec® Scufoneda każdy znajdzie coś dla siebie. W trakcie imprezy odbędą się testy sprzętu narciarskiego, zajęcia dla dzieci – szkolenie z jazdy na nartach telemarkiem, dorośli mogą wybrać się w góry z przewodnikiem, a wieczorami bogaty program apres-ski sprawi, że z pewnością nikt nie będzie się nudził.

Polartec® Scufoneda

Polartec® Scufoneda

 

13 marca odbędzie się spotkanie z alpinistą – Marco Confortola – który opowie o swojej wspinaczce na Manaslu. Dodatkowo, będzie można ćwiczyć jogę na śniegu w ramach zajęć Snow Yoga oraz zobaczyć pokazy slake line.

Oczywiście nie zbraknie również pysznego włoskiego jedzenia i regionalnych przysmaków – wszystko to będzie dostępne w Scufon Village ulokowanej w Passo San Pellegrino – tuż obok wyciągu narciarskiego. Tam też, będzie można odwiedzić stoisko marki Polartec®.

Polartec® Scufoneda

Polartec® Scufoneda

Polartec® Scufoneda

Polartec® Scufoneda

Ciekawostka: Podczas Scufonedy można spotkać na stoku tradycyjnie ubranych narciarzy noszących wełniane spodnie i kurtki oraz filcowe kapelusze.

Idea Polartec® Scufoneda narodziła się w 1997 roku, kiedy to w Moenie w dolinie Val Di Fassa powstało stowarzyszenie „Scufons del Cogo”. Członkowie stowarzyszenia to lokalni górale i miłośnicy gór oraz narciarstwa, którym zależy na integracji środowiska, promocji narciarstwa telemarkowego, aktywnego wypoczynku i kultury swojego regionu. Polartec docenił misję twórców i zdecydował się wspierać tę inicjatywę. 

Więcej informacji: www.scufons.com.

Katarzyna Moskalik

Projekt77

 

 

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn