Przed nami Wiosenny Tułacz 2014

przez Administrator | Opublikowano 11 marca 2014 10:52

Na początku kwietnia (05-06) na terenie gmin Łęczyce z bazą w Bożympolu Wielkim odbędzie się rajd na orientację Wiosenny Tułacz 2014. Dla uczestników przygotowana została trasa rowerowa (50 km) oraz trzy trasy piesze (25, 30 i 50 km).

„Sprawdź granice swoich możliwości – to hasło przewodnie naszych imprez”. Nieistotne jest, kto jak daleko dojdzie, lecz jak dobrze będzie się bawił w duchu sportowej rywalizacji.

wiosenny-tulacz

Tułacz to Rajd na orientację, którego celem jest odnalezienie w terenie kilkunastu punktów kontrolnych mając do dyspozycji jedynie mapę, kompas i dużo wytrwałości. To również znakomita okazja, aby oderwać się od komputera czy telewizora i spędzić trochę czasu w lesie razem z przyjaciółmi i rodziną. Niepowtarzalnego smaczku całej akcji dodaje nocna sceneria Rajdu.

Generalną zasadą Rajdu jest pokonanie jednej z czterech tras:

  1. pieszej – 25 km (rodzinnej) nocą w nieprzekraczalnym czasie 7 godzin;
  2. pieszej – 30 km nocą w nieprzekraczalnym czasie 7,5 godzin;
  3. pieszej – 50 km nocą w nieprzekraczalnym czasie 12 godzin;
  4. rowerowej – 50 km nocą w nieprzekraczalnym czasie 8 godzin.

Wszystkie trasy wiążą się z koniecznością odnalezienia kilkunastu punktów kontrolnych rozmieszczonych w okolicznych lasach.

To już dziewiętnasta edycja Rajdu. Dla najwytrwalszych Tułaczy organizatorzy przygotowali specjalne niespodzianki. Wszystkich chętnych (uczestników i kibiców) zapraszamy w dniu 05.06.2014 od godz. 16:00 do bazy imprezy zlokalizowanej w Zespole Szkół w Bożympolu Wielkim, ul. Szkolna 1.

Patronat nad Rajdem objął Wójt gminy Łęczyce Piotr Wittbrodt. Wsparcie uzyskaliśmy ze strony Gminy Gminy Łęczyce oraz sklepu turystycznego Tuttu z Gdańska Wrzeszcza, za co gorąco dziękujemy.

Dziękujemy również Nadleśnictwu wszystkim służbom leśnikom i kołom łowieckim za przychylność w ustalaniu tras Rajdu.

Szczegółowe informacje na stronie http://tulacz.almanak.pl/

Wojciech Suchy 

Bractwo Przygody Almanak
Stowarzyszenie Kultury Fizycznej

Pod_Patronatem_Outdoor_Magazyn

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn