Już 17 krajów zgłoszonych na Akademickie Mistrzostwa Świata w kolarstwie

przez Administrator | Opublikowano 11 marca 2014 10:08

Podczas tegorocznych Akademickich Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim i szosowym, rozgrywanych w Jeleniej Górze, zobaczymy przedstawicieli czterech kontynentów.

Już od listopada 2013 r. napływają zgłoszenia na największą i najważniejszą na świecie w roku imprezę w kolarstwie akademickim. Najpierw za pomocą specjalnego panelu akredytacyjnego poszczególne narodowe federacje sportu studenckiego deklarują swój udział w zawodach.

flagi

 

Każdy kraj ma prawo zgłosić na mistrzostwa maksymalnie 20 zawodników (4. kobiety i 4. mężczyzn na kolarstwo szosowe, a także 6. kobiet i 6. mężczyzn na kolarstwo górskie). Przypomnijmy, że w ramach imprezy odbędą się wyścigi indywidualne na czas i ze startu wspólnego.

Kolejny etap zgłoszeń to podanie liczby startujących w poszczególnych dyscyplinach. Dopiero ostateczne zgłoszenie (na miesiąc przed imprezą) określi natomiast personalia i dokładną liczbę uczestników mistrzostw. Wtedy to poznamy nazwiska faworytów do zdobycia medali. Wśród nich na pewno pojawią się również Polacy. Do tej pory do rywalizacji zgłosiło się 17 krajów. Oto one:

kolarstwo

Zgłoszenia można śledzić na oficjalnej stronie mistrzostw www.Cycling2014.com.

Grzegorz Miedziński

 

 

 

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn