Zimowy Ultramaraton Karkonoski im. Tomka Kowalskiego – I Komunikat Przedstartowy

przez Administrator | Opublikowano 27 lutego 2014 12:17

Pogoda w górach zmienia się bardzo dynamicznie. Mamy wiosnę, ale warunki dalej nie należą do łatwych, mgła i silny wiatr potrafią zaskoczyć w każdym momencie. Przede wszystkim jednak trasa jest miejscowo bardzo oblodzona – raczki czy buty z kolcami bardzo się przydadzą.

Startujecie godzinę później – o 5:00. Limit czasu skraca się tym samym do 13 godzin, limity na punktach pozostają bez zmian.

zimowy-ultramaraton

W wyposażeniu obowiązkowym także zmiany – wystarczy Wam jedna para rękawic, zamiast dwóch, a bluzę typu polar możecie zamienić na dodatkową docieplającą warstwę z długim rękawem, niekoniecznie polar.

Sprawdzanie sprzętu – od godziny 4:00.

***

Bieg odbędzie się 8 marca 2014 roku. Trasa liczy 50 km i przebiegać będzie przez cały grzbiet Karkonoszy. 150 zawodników wyruszy z Karpacza i w ekstremalnych, zimowych warunkach wbiegnie na Śnieżkę, przebiegnie przez Śnieżne Kotły, Szrenicę. Meta zawodów ulokowana jest na Polanie Jakuszyckiej.

profil_biegu-zimowy

Więcej informacji o zawodach znajduje się TUTAJ oraz na stronach:

ultramaratonkarkonoski.pl

https://www.facebook.com/zimowyultramaraton

Źródło: Zimowy Ultramaraton Karkonoski im. Tomka Kowalskiego

Pod_Patronatem_Outdoor_Magazyn

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn