Maja Włoszczowska patronem sportowym Akademickich Mistrzostw Świata w kolarstwie 2014

przez Administrator | Opublikowano 27 lutego 2014 14:03

Patronem sportowym Akademickich Mistrzostw Świata (AMŚ) w kolarstwie górskim i szosowym 2014 została Maja Włoszczowska – jedna z najlepszych zawodniczek w kolarstwie górskim na świecie.

Pochodzi z Jeleniej Góry – miasta – gospodarza mistrzostw. Włoszczowska jest także absolwentką Politechniki Wrocławskiej, będącej współorganizatorem imprezy. Maja jest również autorką trasy MTB, na której będą rywalizować uczestnicy Akademickich Mistrzostw Świat w kolarstwie górskim.

Akademickie-Mistrzostwa-Świata-w-kolarstwie-2014

 

Wyznaczona runda na terenie Parku Paulinum jest jedną z najtrudniejszych a zarazem najbardziej widowiskowych tras w Polsce. Rywalizowali już na niej kilkukrotnie czołowi kolarze górscy z całego świata, w ramach zawodów „Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race”.

W maju (17-18) również na tej trasie walczyć będą o medale uczestnicy Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim. Impreza będzie także jedną z kwalifikacji na lipcowe AMŚ.

Jelenia Góra to nie tylko mój dom, nie tylko moje miasto, ale przede wszystkim fantastyczne miejsce do trenowania, do uprawiania kolarstwa górskiego i wszelkich innych sportów. To idealna lokalizacja na przeprowadzenie Akademickich Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim i szosowym. Jestem przekonana, że będzie to wyjątkowa impreza – mówi Maja Włoszczowska.

Majce życzymy powodzenia w nadchodzącym sezonie, a wszystkich fanów zapraszamy na oficjalną stronę www.majawloszczowska.pl

Grzegorz Miedziński

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn