Zima odchodzi – triathlon nadchodzi, czyli przygotowania do Volvo Triathlon Series vol. 2

przez Administrator | Opublikowano 26 lutego 2014 13:13

W czerwcu startuje druga seria zawodów triathlonowych Volvo Triathlon Series. Tym razem na mapie zawodów pojawiają się dwie nowe miejscowości: Brodnica i Nieporęt. Żeby nie było nudno, organizatorzy zamieszali również z terminami i urozmaicili terminy startów. Spokojnie! Wszystko w jak najlepszej wierze – abyście mogli w pełni skorzystać z triathlonowego sezonu.

Dwa dni w Brodnicy

Na pierwszy ogień idzie Brodnica. Malownicze miasto w województwie kujawsko-pomorskim, położone na prawym brzegu Rzeki Drwęcy, przywita zawodników 7-8 czerwca.

medale_BikeLife

Zawodnicy będą mogli ścigać się na ziemi chełmińskiej w trakcie dwudniowej imprezy, podziwiając wiele zabytkowych budowli z okresu średniowiecza i baroku. Jak za czasów II Wojny Światowej i tym razem będzie można przeżyć swoistą Bitwę pod Brodnicą. Do wyboru zostały oddane trzy dystanse: 1/8IM, 1/4IM oraz 1/2IM, w tym też klasyfikacja drużynowa.

triathlon-logo

Zapisy? Wciąż otwarte, ale trzeba się spieszyć! Miejsc zostało już niewiele.

Więcej informacji dotyczących technicznych i logistycznych aspektów wydarzenia znaleźć można pod linkiem http://triathlonpl.com/brodnica

Ustrzel medal w Nieporęcie

Drugą miejscowością, która gości na mapie wydarzeń sportowych, jest Nieporęt. Triathlonistów gościć będzie 13 lipca. Bez obaw! To nie będzie pechowy „trzynasty”. Niewielka miejscowość, położona 25 kilometrów od Warszawy, zachęca szybką trasą i… bogatą historią królewską. Niewielu wie, że były to tereny łowieckie polskich monarchów. Warto uzbroić się w wysoką formę i wyruszyć w jednym z trzech dystansów na polowanie o medal.

Mistrzostwa!

Drugi rok z rzędu, jako kolejne etapy cyklu Volvo Triathlon Series, spotkać się będzie można w Chodzieży i Mrągowie. Tutaj zaszła mała roszada terminów. Cykl zakończony będzie w Mrągowie – 31 sierpnia. Nie jest to koniec niespodzianek i atrakcji, bowiem w Mrągowie odbędą się pierwsze nieoficjalne Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Triathlonie.

Przed startem Bike Life

Przed startem Bike Life

Pływak Bike Life

Pływak Bike Life

Organizatorzy zapewniają, że będzie o co powalczyć oraz zapraszają do udziału we wcześniejszych edycja, aby sprawdzić, jak konkurencja daje sobie radę na zawodach.

Sponsor Tytularny

Jak sama nazwa mówi – sponsorem tytularnym i w tym roku jest Volvo, co oznacza, że gra będzie warta potu, wysiłku i emocji, które czekają na trasach etapów. Organizatorzy przygotowują atrakcyjną niespodziankę dla uczestników zawodów. Duża konkurencja wymagać będzie znakomitej formy startowej – czas wziąć się ostro do pracy!

Do grupy wspierającej przedsięwzięcie dołączyło również: Bike Academy, producent pianek Huub, DT4You, Agisko, Laboratorium Przygotowania Fizycznego 4Sport Lab, patronat mediów internetowych objął portal Xtri.pl.

To nie koniec atrakcji. W miarę, jak będzie zbliżać się termin pierwszego startu, organizatorzy zapewniają dozowanie emocji w stylu Hitchcoca. Dla uczestników serii VTS pojawi się możliwość testowania rowerów szosowych i triathlonowych marki Specialized. Na stronach portalu organizatora na bieżąco pojawiać się będą wiadomości dotyczące tej akcji. Bądźcie czujni!

Drużyna

Ten rok obfituje w nowe przedsięwzięcia. Przy Volvo Triathlon Series została stworzona drużyna Triathlon Series Team, w skład której wchodzą: Marcin Konieczny, Janek Witkowski, Ola Sosnowska, Wojtek Łachut, Marcin Waniewski, Emil Wydarty, Marcin Lipowski, Piotrek Szrajner i Jakub Dec.

meta_BikeLife

Zawodnicy będą reprezentować barwy VTS. Plany startowe i wszelkie plotki, ploteczki, śledzić można na fanpage’u drużyny www.facebook.com/TriathloSeriesTeam/ Tam też odkrywamy przeróżne talenty triathlonistów: na przykład talent kucharski, którym legitymuje się Ola Sosnowska. Jej wegetariańskie potrawy sprawiają, że na sam widok ślinka cieknie po brodzie!

Wszystkich chętnych – kibiców i zawodników – serdecznie zapraszamy!

Informacje na bieżąco śledzić można na stronach

http://triathlonpl.com/

https://www.facebook.com/pages/TriathlonPLcom/

https://www.facebook.com/TriathloSeriesTeam/

 

Weronika Świerzewska

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn