Nakręć film z Polar Sport Skitour im. Basi German i wygraj nagrody

przez Administrator | Opublikowano 26 lutego 2014 13:47

Już 1 marca skitourowcy z całej Polski zmierzą się na kolejnej, 9. edycji zawodów Polar Sport Skitour im Basi German. Organizatorzy przygotowali konkurs dla wszystkich, którzy mają odrobinę filmowego zacięcia.

Polar Sport Skitour im. Basi German to impreza zaliczana do Pucharu Polski Amatorów w Narciarstwie Wysokogórskim na stałe wpisała się już w krajowy kalendarz zawodów skitourowych i z roku na rok przyciąga coraz więcej entuzjastów tej młodej nadal w Polsce dyscypliny.

Konkurs na najlepszą relację filmową

W ramach konkursu należy nakręcić film przedstawiający atmosferę imprezy, zmagania najlepszych, jak i tych zamykających stawkę. Autor najlepszego filmu zgarnie sprzęt outdoorowy o wartości 700 zł.

polarsport

Konkurs kończy się w piątek 7 marca. Filmy należy wysyłać na adres: zawody@polarsport.pl.

Wystartuj w zawodach

Zachęcamy do udziału w konkursie i zawodach! Na liście startowej już jest około 130 osób – wciąż można się zapisywać. Poza sportowymi emocjami na zawodników czeka pula nagród sięgająca 60 tys. zł.

polarsport-nagroda

W ramach pakietu startowego zawodnicy otrzymują t-shirt termoaktywny , ciepły posiłek, pamiątkowy numer startowy, medal, losowanie nagród…

polarsport2

Dziewiąta edycja zawodów Polar Sport Skitour im. Basi German w Zawoi to nie tylko okazja pozwalająca amatorom zmierzyć się z zawodnikami porównując własne wyniki z najlepszymi skitourowcami w kraju, ale również wydarzenie towarzyskie, którego nie można ominąć.

Wpisowe jakie zawodnicy wpłacą za możliwość startu zostanie w całości przeznaczone na powołaną przez Polar Sport fundację „Na Start im. Basi German”, której celem jest pomoc dzieciom z domów dziecka.

polarsport-koszulki

Start zawodów zaplanowano na 1 marca (sobota) o godzinie 11.00 na górnej stacji Mosorny Groń w Zawoi. Dekoracja zawodników oraz losowanie nagród odbędzie się natomiast o godzinie 17.00 w Karczmie Styrnol. Wydarzeniu towarzyszyć będzie darmowe centrum testowe takich marek jak: K2, czy Arc’teryx.

Co ze sobą zabrać?

Niezbędne:

1.Narty z wiązaniami muszą umożliwiać ruch piety podczas podchodzenia.

2.Buty muszą zakrywać kostkę oraz posiadać podeszwę typu vibram lub podobną.

3.Para kijów do narciarstwa alpejskiego lub biegowego.

4.Para fok.

5.Rękawice.

6. Kask (może być rowerowy)

Zalecane:

6.Czapka narciarska lub opaska.

8.Okulary

9.Plecak z możliwością mocowania nart na odcinkach pieszych.

10.Płachta ratunkowa

Trasa…

Długość planowanej trasy ok 12 km, suma przewyższeń 800m. Dwa odcinki specjalne (poręczówka linowa) obok wodospadu na potoku Mosornym oraz skałki obok drogi „stokówka”. Jednak ze względu na trudne warunki śniegowe (albo ich brak) organizatorzy zastrzegają sobie prawo dostosowania trasy do sytuacji – aktulny przebieg zostanie podany już w czwartek.

Trzymamy kciuki, wiosna przecież może poczekać! :)

Aktualnych informacji o zawodach szukajcie na stronach:

https://www.facebook.com/pages/Polar-Sport-Skitour-im-Basi-German/310723648952156

http://zawody.polarsport.pl/

Źródło: Polar Sport Skitour im. Basi German

Pod_Patronatem_Outdoor_Magazyn

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn