Postępy na Nanga Parbat

przez Administrator | Opublikowano 27 lutego 2014 11:16

Simone i Davis wyszli z C1, z zamiarem dojścia bezpośrednio do C3. Są tam karimaty i śpiwory. Mieli też ominąć C2. Jednak w związku z tym, że w nocy spadło około dziewięciu centymetrów śniegu i jest bardzo zimno, idą wolniej i są teraz w C2, gdzie od wczoraj znajduje się również Paweł. Jest też tam Jacek Teler, który doszedł trochę później.

C2 jest dobrym schronieniem, jest założony w szczelinie, ale problem stanowi brak wystarczającej ilości rzeczy potrzebnych na noc. Mówię, tu o śpiworze i karimacie.

nanga-obozy

Simon, Paweł i Jacek zastaną na noc w C2, gdzie w szczelinie i w kurtkach puchowych będą mieli stosunkowo ciepło. David, wkrótce będzie próbował wspiąć się do C2a (to jest namiot Polaków, w połowie drogi między C2 i C3, gdzie jest karimata i śpiwór), można tam spać w miarę komfortowych warunkach.

Jutro, pogoda ma się poprawić. Dojście do C3 wydaje się dzisiaj być niemożliwe. Niebo nadal jest zachmurzone i wieje wiatr.

Tomasz z C3 donosi, że wiatr nadal jest bardzo silny, ale sytuacja jakby się poprawia. Nawet w BC, słońce wyjrzało zza chmur na kilka minut.

Emilio Previtali

Tłumaczyła Małgorzata Klamra/Himalaje.com.pl

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn