Simone, David i Paweł w C1, Tomasz w C2

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 07 lutego 2014 14:43

Emilio Previtali informuje: Simone i David doszli do C1, są tam też Michał i Jacek. Nasz namiot, na szczęście, nie jest uszkodzony. Jest jednak bardzo zimno i mocno wieje. W ciągu najbliższych godzin, Karl Gabl dostarczy kolejne prognozy. One dopiero pokażą, czy to małe okno pogodowe, przewidziane na poniedziałek i wtorek, będzie możliwe do wykorzystania. Mam nadzieję, że Simone i David, są na to gotowi. 

Tomasz i Paweł powinni być już w C2, godzinę temu byli około 200 metrów poniżej zagłębienia, gdzie założyli depozyt i obóz. Oni również, donoszą przez radio o silnym wietrze. Tutaj w obozie bazowym, śnieg przestał padać i Nanga pojawiła się przez chmury, po raz pierwszy od tygodnia.

Następnie Emilio uaktualnił informacje pisząc iż Paweł Dunaj jest w obozie I. Było za późno i za zimno, żeby dostać się do C2, więc zawrócił. Tomek jest sam w jamie w obozie II.

Emilio Previtali

Tłumaczenie: Małgorzata Klamra/Himalaje.com.pl

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn