Dynafit Run Adventure – nowa formuła na polskiej scenie ultra

przez Administrator | Opublikowano 18 lutego 2014 15:33

Latem tego roku będzie miało miejsce jedno z najciekawszych wydarzeń roku. Między 18 a 20 lipca, w ciągu trzech dni, do pokonania będzie ponad 100 kilometrów, z przewyższeniami 4500 metrów. A wszystko to na trasie trzech krajów w Dynafit Run Adventure.

Czym jest DRA

DRA – tak w skrócie nazywany Dynafit Run Adventure, to trzy etapowy ultramaraton, który zostanie poprowadzony szlakami Beskidu Żywieckiego i Śląskiego w lipcu 2014. Każdy z etapów to wyzwanie pokonania kilkudziesięciu kilometrów. Różnica wysokości na całej trasie wynosi około 4500 m. Zapowiada to całkiem solidną trasę i zmagania.

Do tej pory na polskiej scenie ultrabiegów nie było takiej formuły rozgrywanych zawodów. Organizatorzy biorą przykład z europejskich imprez. Od lat na terenie Niemiec, Austrii i Włoch rozgrywany jest Gore-Tex Transalpine-Run – ośmio-etapowy wyścig w parach, o łącznej długości trasy 260-320 km. Grzegorz Golonko, który jest organizatorem Dynafit Run Adventure, nie wyklucza, że przykładem zagranicznych biegów, DRA również rozrośnie się w przyszłości o kolejne etapy.

Co w tym szczególnego?

Trzy dni. Trzy etapy i trzy kraje. Już samo to sprawia, że bieg jest niekonwencjonalny. Dodatkowo, na każdym z etapów, znajdować się będzie charakterystyczny beskidzki szczyt.

Sceneria Beskid Adventure Run (fot. Bikelife)

Sceneria Dynafit Adventure Run (fot. Bikelife)

bra2

bra3

Pierwszy etap będzie prowadzić przez Stożek Wielki – szczyt w Paśmie Czantorii. Do pokonania będzie około 37 km, a najwyższy punkt położony jest 979 m nad poziomem morza.

Drugi etap będzie wiódł przez Wielką Raczę (1236 m n.p.m.). Tym razem do zaliczenia będzie 31,5 km.

Trzeci – ostatni etap – będzie najdłuższy – do pokonania 44 km, w tym wspinanie się na Skrzyczne, będące na 1257 m n.p.m.

To nie koniec atrakcji. Oprócz standardowej trasy zwanej TROPHY , której łączna długość będzie wynosiła około 110km, przygotowana została również trasa CHALLENGE, mająca około 58 km, z łącznym przewyższeniem bliskim 2300 metrów.

Gdyby ktoś się jeszcze zastanawiał, wahał i nie był pewien, to niech wie, że na trasie pojawić mają się takie osobistości ze świata ultra biegów, jak: Marcin Świerc i Justyna Frączek (czołowi polscy ultrabiegacze), Justyna  Żyszkowska (organizatorka Biegu Ultra Granią Tatr), Agnieszka Korpal (organizatorka Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego), Agnieszka Łęcka (zwyciężczyni ubiegłorocznego Maratonu Bieszczadzkiego).

Sceneria Beskid Adventure Run (fot. Bikelife)

Sceneria Dynafit Adventure Run (fot. Bikelife)

bra5

bra6

bra7

bra8

Organizatorzy liczą na liczną frekwencję i – przede wszystkim – świetną zabawę, która zapoczątkuje rozwój etapowych ultrabiegów w Polsce.

Podstawowe informacje

Baza zawodów: Istebna Zaolzie

Termin: 18-20 lipca 2014 r.

Trasy:

TROPHY – 3-etapowa trasa o łącznej długości ok. 110 km i przybliżonej różnicy poziomów 4500 m

CHALLENGE – 3-etapowa trasa o łącznej długości ok. 58 km i przybliżonej różnicy poziomów 2300 m

Opłata startowa: od 200 do 500 zł – w zależności od wyboru trasy (TROPHY lub CHALLENGE) oraz terminu zgłoszenia

Punkty odżywcze: min. 3 punkty z napojami i przekąskami na każdym etapie wyścigu

Zapraszamy na strony imprezy http://www.runadventure.pl/, gdzie można odnaleźć szczegółowe informacje o poszczególnych etapach, mapy z trasami i przewyższeniami, regulamin, a bieżące aktualności śledzić można na fanpagu Beskidy Run Adventure 2014 https://www.facebook.com/events/575713232513941/

Organizatorzy Dynafit Run Adventure

 Pod_Patronatem_Outdoor_Magazyn

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn