Nowości marki Pajak na sezon wiosna/lato 2014

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 05 sierpnia 2013 11:46

Kurtka z syntetyczną ociepliną, śpiwór z mapą Zakopanego i Tatr, plecaki z nowym, funkcjonalnym systemem troczenia – nowa kolekcja polskiej marki Pajak zapowiada się obiecująco.

Marka Pajak z Bielska-Białej znana jest przede wszystkim jako producent odzieży i sprzętu wypełnionego puchem. Dlatego nowością wartą podkreślenia jest kurtka Ghost – pierwsza w kolekcji ze sztucznym wypełnieniem. Pajak wprowadził ją specjalnie na życzenie klientów, którym w asortymencie marki brakowało właśnie tego rodzaju odzieży.

Prezentacja kurtki Ghost na targach OutDoor 2013 (fot. 4outdoor)

Prezentacja kurtki Ghost na targach OutDoor 2013 (fot. Outdoor Magazyn)

Prezentacja puchowej kamizelki Shadow na targach OutDoor 2013 (fot. Outdoor Magazyn)

Prezentacja puchowej kamizelki Shadow na targach OutDoor 2013 (fot. Outdoor Magazyn)

Kurtka została zaprojektowana z myślą o aktywnościach wspinaczkowych. Wyposażona jest w regulowany kaptur 3D, który bez problemu będzie współpracował z kaskiem wspinaczkowym. Przed wiatrem i śniegiem chroni wysoka garda. Dwie przednie kieszenie, stanowią dodatkową wentylację – uszyte są z siateczki. Ze względu na uprząż wspinaczkową zostały umieszczono wysoko. Ghost ma także wzmocnienia na rękawach na wysokości przedramion. Zamki w kurtce są renomowanej firmy YKK.

Wypełnienie to eht 60g/m2 – syntetyczna ocieplina o bardzo dobrych właściwościach termicznych i dużej wytrzymałości. Zewnętrzny materiał to Airtastic SLF 15. Ghost w rozmiarze L waży 330 g.

Kolejnym interesującym produktem jest śpiwór Radical 1Z, z nowym materiałem wierzchnim i udoskonalonym krojem. Radical 1Z to puchowy śpiwór dwusezonowy na wiosnę i lato. Nowością jest tu przede wszystkim materiał wierzchni – DuPont Tyvek, który zwykle wykorzystywany jest przy produkcji ubrań ochronnych, plakatów, folii z nadrukami, czy jako folia dachowa. W przypadku śpiwora Radical 1Z Tyvex został pokryty nadrukiem przedstawiającym mapę Podhala, z Zakopanem i Tatrami z 1936 roku.

Stoisko marki Pajak na targach OutDoor 2013 - z prawej strony śpiwór R1Z w nowej odsłonie (fot. Outdoor Magazyn)

Stoisko marki Pajak na targach OutDoor 2013 – z prawej strony śpiwór R1Z w nowej odsłonie (fot. Outdoor Magazyn)

Kolejną nowością jest wykonany z Cordury plecak Ti3, który został wyposażony w funkcjonalny system troczenia, opierający się na możliwości przekładania pasków i gumek troczących (w wyposażeniu plecaka) – dzięki temu plecak można od zewnątrz zaprojektować precyzyjnie pod konkretne potrzeby. Plecak został także przystosowany do transportu czekanów, nart i oporządzenia armii.

Plecak zamykany jest od góry za pomocą rolowania. Z boku znajduje się zamek YKK, który pozwala na szybki dostęp do wnętrza plecaka. Ti3 waży 895 g i ma pojemność 42 litrów.

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn