Już dzisiaj “Bieg dla Słonia”!

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 07 sierpnia 2013 8:51

Przypominamy, że 7 sierpnia, o godz. 22.00 startuje „Bieg dla Słonia”, którego celem jest upamiętnienie Artura Hajzera, himalaisty, zdobywcy siedmiu ośmiotysięczników, twórcy programu Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015. Obecność obowiązkowa.

Artur Hajzer podczas wyprawy na Lhoste (fot. Krzysztof Starek)

Artur Hajzer podczas wyprawy na Lhoste (fot. Krzysztof Starek)

 

„Bo to historia, bo to marzenia…” To hasło nocnego biegu w Parku Śląskim dla upamiętnienia tragicznie zmarłego Artura Hajzera, który 7 lipca zginął podczas zejścia na Gasherbrumie I. Udział w imprezie zapowiedziało już kilkaset osób w tym rodzina i przyjaciele himalaisty. Nie zabraknie też członków wypraw organizowanych w ramach Polskiego Himalaizmu Zimowego- programu stworzonego przez Hajzera. Udział w biegu potwierdzili Adam Bielecki i Artur Małek, którzy razem z Tomaszem Kowalskim i Maciejem Berbeką jak pierwsi zimą zdobyli leżący w Karakorum ośmiotysięcznik Broad Peak.

Pomysłodawcą biegu jest Marcin Rudzki, dziennikarz Radia Katowice.

Kiedy Krzysztof Wielicki potwierdził oficjalnie, że Hajzer nie żyje, pomyślałem, że cos trzeba zrobić. Padł pomysł biegu, nocnego w czołówkach. Po kilkudziesięciu godzinach, dzięki wsparciu świetnego biegacza Augusta Jakubika impreza organizacyjnie była gotowa – wyjaśnia Rudzki.

7-kilometrowa trasa będzie wiodła wokół Stadionu Śląski Chorzów – zapewniamy, że ten dystans jest w stanie przebiec prawie każdy, więc bez obaw, na start! Bieg wystartuje o godzinie 22:00 przy pomniku Górników. Dystans został wybrany nieprzypadkowo – ma przypomnieć, ile ośmiotysięczników zdobył Artur Hajzer.

Pobiegniemy, bo teraz nic innego nie można już zrobić. Nie wiemy dokładnie, ile osób będzie. Możemy z umiarkowanym optymizmem powiedzieć, że około 600 osób wystartuje by upamiętnić Artura Hajzera. Jak to będzie wyglądać? Zaczynamy minutą, ale nie ciszy a oklasków, które Słoniowi się po prostu należą, potem odpalamy czołówki, latarki i w drogę. Poprowadzą nas kolarze, potem biegacze, a za nimi… bicykl i Roman Badura. Na trasie jest jeden, dość długi podbieg, nadal nie wiem jak tym wehikułem go pokona, ale pewnie ma na to swój sposób – mówił dla Rzeczpospolitej Maciej Rudzki.

Artur Hajzer (fot. Krzysztof Starek)

Artur Hajzer (fot. Krzysztof Starek)

Szczegółowy rozkład „Biegu dla Słonia”: 

  • od godziny 20:00 rejestracja uczestników biegu pod budynkiem dyrekcji Stadionu Śląskiego
  • godzina 21:50 zakończenie rejestracji
  • godzina 22:00 start biegu
  • godzina 23:00 zakończenie biegu
Trasa biegu

Trasa biegu

Uwagi:

  • bieg odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne (będzie upalnie!)
  • organizator zapewnia szatnie i prysznice
  • wodę (pół tony) dostarczą Wodociągi Katowickie
  • wszyscy biegniemy w czołówkach!
Artur Hajzer (fot. Agna Bielecka)

Artur Hajzer (fot. Agna Bielecka)

Obecnie na „facebookowej liście startowej” jest już około 700 osób! Przy czym tego samego dnia, o tej samej porze biegi organizują także inne polskie i zagraniczne miasta.

W tym momencie „Bieg dla Słonia” organizowany jest m.in. w:

Bieg poparło wiele instytucji między innymi Polski Związek Alpinizmu, Fundacja Wspierania Alpinizmu im. Jerzego Kukuczki, Centrum Górskie Korona Ziemi, czy Fundacja Wielki Człowiek. Choć impreza promowana jest głównie poprzez profil wydarzenia na jednym z portali społecznościowych, to w niespełna miesiąc zdołała zgromadzić ponad 1100 osób, które ją popierają. W akcję zaangażowanych jest też kilkanaście internetowych portali branżowych, zarówno wspinaczkowych jak i biegowych.

Bieg został zorganizowany bez zewnętrznych nakładów finansowych. Udział w imprezie jest bezpłatny, nie ma ograniczeń wiekowych. Wymagana jest tylko wcześniejsza rejestracja, która rozpocznie się o godzinie 20:00 pod Pomnikiem Górników w Parku Śląskim 07.08 2013.

Organizatorami biegu są: Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, Polskie Radio Katowice, Park Śląski oraz Stadion Śląski.

Redakcja Outdoor Magazynu oczywiście także weźmie udział w chorzowskim “Biegu dla Słonia” – do zobaczenia na starcie i… na mecie :)

Pod_Patronatem_Outdoor_Magazyn

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn