Trasa Maratonu Gór Stołowych nieznacznie zmieniona

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 14 czerwca 2013 9:44

6 lipca 2013 roku odbędzie się Maraton Gór Stołowych – trasa zawodów biegnie szlakami Gór Stołowych i mierzy 46 kilometrów. Jak informują organizatorzy biegu, w związku z decyzją Czeskich Parków Krajobrazowych Brumovskich Sten, przebieg trasy maratonu uległ nieznacznym zmianom.

Maraton Gór Stołowych (fot. Monika Strojny)

Maraton Gór Stołowych (fot. Monika Strojny)

W związku z decyzją Czeskich Parków Krajobrazowych Brumovskich Sten odcinek żółtego szlaku od 3 do 6 km trasy MGS został wyłączony z możliwości zorganizowania tam biegu. Czesi tłumaczą to zbyt podmokłym terenem w tej części ich Parku i boją się, że taka liczba osób poczyni szkody. Niestety nie dało się ich przekonać. Z tego też tytułu – nie chcąc obniżać trudności trasy (a niektórzy uważają, że jest to jeden z najtrudniejszych biegów około maratońskich), przygotowaliśmy Wam dodatkowy odcinek, który będzie już po polskiej stronie – tuż po bufecie 3 (w Schronisku Pasterka). Odcinek ten ma 6,9 km (przewyższenie +/- 262 m), co daje po odjęciu odcinka wycofanego oraz drobnej korekty w okolicy bufetu 3 – wynik około 46 km. Dla niektórych jest to duża różnica, dla innych mała. My zdecydowaliśmy się na dołożenie tego wariantu ze względu na to by jednak nie iść w dół z przebiegiem. Był to jedyny wariant, który logicznie można zrealizować (nie sztuczne dobiegnięcie do punktu i powrót) i który dodaje dużo walorów krajobrazowych. Mamy nadzieję, że się spodoba ;-) W zakładce TRASA znajduje się dokładny przebieg i przekrój nowego przebiegu.

Źródło: maratongorstolowych.pl

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn