Wyścigi w centrum Lublina – II edycja zawodów Eliminator MTB

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 14 czerwca 2013 15:07

W niedzielę 23 czerwca Starym Miastem w Lublinie zawładną kolarze. Wszystko za sprawą wyścigu sprinterskiego “Lublin City Race”, będącego II edycją nowego w Polsce cyklu zawodów kolarskich “Eliminator MTB”.

Po niewątpliwym sukcesie zeszłorocznej imprezy “Lublin City Race” (udział blisko 80 zawodników z tym kilku obcokrajowców), w tym roku zainteresowanie wyścigiem jest jeszcze większe. Zgłoszonych jest już ponad 50 zawodników – a pamiętajmy, że prawie drugie tyle potwierdzi chęć startu w dniu zawodów.

Zgłoszonych jest już ponad 50 zawodników - a prawie drugie tyle potwierdzi chęć startu w dniu zawodów (fot. Dariusz Miącz)

Zgłoszonych jest już ponad 50 zawodników – a prawie drugie tyle potwierdzi chęć startu w dniu zawodów (fot. Dariusz Miącz)

 

Na śmiałków czeka widowiskowa trasa poprowadzona pięknymi zakątkami Lubelskiej Starówki. Runda licząca ok. 1000m jest prawie taka sama jak w 2013 – ma kilka nowych elementów, które podniosą atrakcyjność wydarzenia. Kibice zgromadzeni na Rynku czy Placu po Farze będą mogli obserwować rywalizację siedząc w restauracyjnych “ogródkach”.

Będzie również można podglądać profesjonalną rozgrzewkę zawodników na trenażerach w specjalnej strefie przygotowanej przez markę Force. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne ufundowane przez Votum S.A. oraz nagrody rzeczowe (I m. 350 zł + kamera BenQ, II m. 250 zł + ochraniacze G-Form, III m. 200 zł + ochraniacze G-Form – w kategorii mężczyzn). Będą również upominki marki Sigg i Vinco-Bike. Ponadto na każdego uczestnika czeka w pakiecie startowym woda mineralna Votum i napój izotoniczny 4move, oraz losowanie nagród po dekoracji zwycięzców.

Harmonogram zawodów:

  • godz. 8:30-10:00 – zapisy w biurze zawodów
  • godz. 10:00-11:00 – trening na trasie zawodów
  • godz. 10:30 – wydawanie numerów po losowaniu
  • godz. 11:00 rozpoczęcie zawodów
  • godz. 15:00 wyścigi finałowe
  • godz. 16:0 dekoracja zwycięzców, losowanie nagród, zamknięcie imprezy

Biuro zawodów mieścić się będzie na ul. Rynek (Stare Miasto)

Patronat Honorowy nad imprezą objął Prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Szczegóły na www.eliminator-mtb.com.

Informacja prasowa Eliminator MTB

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn