Już w najbliższą sobotę MTB Maraton w Karpaczu

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 13 czerwca 2013 10:41

Wyjątkowe szlaki, singletracki i techniczne sekcje – to wszystko będzie można zobaczyć 15 czerwca 2013 r. podczas MTB Maraton w Karpaczu. Ta impreza to prawdziwy górski maraton i niesamowite wyzwanie nawet dla najbardziej doświadczonych bikerów.

MTB Maraton to cykl ogólnopolskich imprez sportowych, rozgrywanych na rowerach górskich w różnych częściach Polski. W tym roku wyścigi odbędą się w Murowanej Goślinie w Puszczy Zielonce, Złotym Stoku w Górach Złotych, Krynicy Zdroju w Beskidzie Sądeckim, Karpaczu w Karkonoszach, Piwnicznej Zdroju w Pieninach, Korbielowie w Beskidzie Żywieckim, Wałbrzychu w Górach Suchych i Istebnej w Górach Śląskich.

Karpacz_MTB

Za najgorętszą trasę sezonu uważany jest Karpacz. W tegorocznej, już siódmej, odsłonie maratonu przygotowano szlaki o zupełnie nowej jakości. Organizatorzy wydarzenia przy wyznaczaniu tras korzystali z doświadczeń zaprzyjaźnionych lokalnych bikerów, dzięki czemu uczestnicy MTB Maraton będą mogli poznać najciekawsze miejsca w Karkonoszach.

Wyścig rozpocznie się podjazdem do Karpacza Górnego, a następnie poprowadzi szlakami u podnóża Śnieżki. Zjazdy do Borowic, Sosnówki, podjazd pod Czoło, agrafki przed metą, OS-y na trasie amp’ów czy też zjazd do Doliny Czerwienia na przedłużeniu pętli GIGA zapewnią ogromną dawkę emocji i wiele zabawy na kilkudziesięciu kilometrach. Ogromną zaletą jest fakt, że szlaki w znacznej części są „błotoodporne” i przejezdne nawet w przypadku intensywnych opadów.

Do wyboru są trasy o różnym stopniu trudności: Mega, Giga i Mini. Dystans do pokonania wynosi odpowiednio 15,4 km 50,1 km i 70,2 km. Przewyższenia, które muszą pokonać zawodnicy wynoszą 594 m na trasie MINI, 1878 m na trasie MEGA i 2608 m na trasie GIGA.

Karpacz_MTB2

Organizatorzy nie zapomnieli również o obserwatorach, którzy chcieliby na żywo podziwiać zmagania swoich idoli i przyjaciół. Specjalnie dla nich wyznaczono punkty widokowe, gdzie można dopingować zawodników. Kibice otrzymają specjalne przewodniki, ze zdjęciami, mapami i opisami dojazdu. Punkty widokowe są tak rozlokowane, by kibice mogli się sprawnie przemieszczać pomiędzy jednym, a drugim miejscem i na bieżąco obserwować sytuację na trasie.

Warto 15 czerwca przyjechać do Karpacza, by obejrzeć MTB Maraton 2013 i na żywo doświadczyć prawdziwych emocji.

Informacja prasowa regionu Karkonosze

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn