Nowości marki Odlo na sezon jesień-zima 2013/14

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 26 marca 2013 11:09

W przyszłym sezonie marka Odlo zaprezentuje nie tylko nowe produkty, ale także innowacyjne technologie, których celem jest wspieranie miłośników aktywności zimowych w ich profesjonalnych i amatorskich wyczynach.

Marka Odlo, to znany szwajcarski producent bielizny termoaktywnej i odzieży technicznej trzech warstw, obecny na światowym rynku już od 65 lat.

Markę wspierają utytułowani ambasadorowie, do których należą biathloniści i biegacze narciarscy m.in. Ole Einar Bjørndalen, Liv Grete Poiree, biegacze na orientację, m.in. Daniel Hubmann, Simone Niggli Luder, czy snowboardziści – Nicolien Sauerbreij.

Dario Cologna (fot. Odlo)

Dario Cologna (fot. Odlo)

Od 2010 roku Odlo sponsoruje Szwajcarski Związek Narciarski, a od 2012 roku Niemiecki Związek Narciarski. Odlo jest także Oficjalnym Partnerem Kadry Polski w Narciarstwie Wysokogórskim.

Firma od kilkunastu lat działa zgodnie ze standardami świadomego i odpowiedzialnego prowadzenia działalności biznesowej. Marka posiada dwie fabryki w Portugalii i Rumunii – niemal 70 proc. całej produkcji pochodzi z Europy. Od 2008 roku Odlo jest członkiem Fair Wear Fundation. Dostawcy dzianin, tkanin i laminatów marki spełniają standardy bluesign lub certyfikaty OKO Tex 100.

Od 2010 roku marka zainicjowała program Klimatycznej Inicjatywy Odlo, w ramach którego firma kompleksowo analizuje wpływ procesu produkcji na zużycie energii i surowców naturalnych, starając się wnioski z tych analiz przełożyć na działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Firma dystrybuuje swoje produkty w 28 krajach, w ponad 4500 sklepów. W Polsce znajduje się w dystrybucji firmy Larix.

Na każdą temperaturę 

W kolekcji marki znajdują się produkty ze wszystkich trzech warstw odzieży, czyli bielizna termoaktywna, bluzy oraz kurtki i spodnie zewnętrzne. Dodatkowo Odlo dzieli bieliznę termoaktywną na cztery kategorie ze względu na właściwości, przeznaczenie i warunki w jakich ma być użytkowana.

Podział obejmuje:

  • x-light – odpowiednia dla wysokich temperatur i intensywnego wysiłku; przeznaczona dla wszystkich odmian sportów letnich;
  • light – uniwersalna bielizna na wszystkie pory roku;
  • warm – odpowiednia dla wszystkich aktywności zimą; izoluje i odprowadza wilgoć;
  • x-warm – odpowiednia dla niskich temperatur; wyposażona w dodatkowe wkładki docieplające chroniące wrażliwe części ciała na wychłodzenie.

Nowości na sezon jesień-zima 2013/14

W przyszłym sezonie zimowym pojawi się kolekcja bielizny dla narciarzy Muscle Force. Koncept opiera się na połączeniu trzech funkcjonalności:

  • Strefowego wspierania mięśni, redukcji wibracji i opóźnienia ich zmęczenia.

Strefy ucieszono na udach, pośladkach, ramionach i przedramionach. Za funkcję stabilizacji odpowiada opatentowana technologia „Bonded Sandwich Construction” (BSC) – dwie warstwy materiału połączone są ze sobą silikonowymi taśmami stabilizującymi.

  • Szybkiego odprowadzania wilgoci od skóry na zewnątrz materiału.

Funkcjonalność tę osiągnięto dzięki zastosowaniu w rejonie klatki piersiowej, brzucha i dolnego odcinka pleców dzianiny Fine Stretch Jersey Brushed, która dzięki odpowiedniej kompozycji włókien bardzo dobrze odprowadza wilgoć.

  • Odpowiedniego do potrzeb strefowego docieplenia w górnym odcinku pleców, na łydkach, łokciach i szyi.

W kolekcji znajdują się bluzki na długi rękaw i legginsy w pełnej długości nogawek oraz ¾, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Ceny produktów Muscle Force oscylują przy 500 zł.

Odlo, kolekcja Muscle Force

Odlo, kolekcja Muscle Force

 

Odlo, kolekcja Muscle Force

Odlo, kolekcja Muscle Force

Odlo, kolekcja Muscle Force

Odlo, kolekcja Muscle Force

 

Odlo, kolekcja Muscle Force

Odlo, kolekcja Muscle Force

Z okazji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi (7-23 lutego 2014) Odlo przygotowało także specjalną kolekcję olimpijską dla sponsorowanych przez siebie reprezentacji kadry Norwegii w biathlonie, kadry Finlandii w biathlonie oraz kadry Szwajcarii w biegach narciarskich.

Poza wysokimi parametrami technicznymi, produkty z tej kolekcji wyróżniają się kolorystyką nawiązującą do flag narodowych wspieranych reprezentacji.

Wśród produktów z kolekcji Odlo SOCHI znajdziemy m.in. bluzki na długi rękaw i kalesony z kategorii warm, koszulki na krótki rękaw z kategorii light, techniczne bluzy z suwakiem 1/2 – Stand-up collar ½ zip Tec SOCHI, bluzy damskie z pełnym suwakiem – Jacket midlayer stretch fleece SOCHI oraz zaawansowane technicznie spodnie Energy X.

Odlo, kolekcja SOCHI

Odlo, kolekcja SOCHI

Odlo, kolekcja SOCHI

Odlo, kolekcja SOCHI

Ponad to, wśród nowości marka w przyszłym sezonie zaprezentuje m.in. designerskie bluzy z grafikami w nieco bardziej miejskim stylu – warm trend, bluzę polarową z kapturem, asymetrycznym zamkiem pod szyją i mankietami z otworem na kciuka – Hoody midlayer Revelstroke, a także damskie i męskie kurtki oraz spodnie wykonane z Windstopper® Soft Shell – Nagano Jacket i Nagano Pants.

Źródło: Odlo

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn