Climbe – od pasjonatów dla pasjonatów

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 26 marca 2013 15:38

Climbe to polska marka próbująca nadać rzeczom cech sztuki, a sztuce wartość użytkową. Marka jest ściśle związana z klimatami górskimi, wspinaczkowymi, i skierowana do ludzi, którzy swoją niezwykłą pasję chcą manifestować w codziennym życiu.

Pomysł na Climbe zrodził się pod koniec 2011 roku. To właśnie wtedy rozpoczęły się pierwsze prace graficzne, które później zostały przeniesione na koszulki wspinaczkowe. Obszarem działalności Climbe jest szeroko pojęty design odzieżowy i użytkowe dzieło sztuki. Ludzie przez dziesiątki lat ubierali koszulki z grafiką wychwalającą piwo, dlaczego więc nie chodzić w koszulkach propagujących wyjątkowy sport?

Climbe - solo climbing

Climbe – solo climbing

Nazwa Climbe to zlepek dwóch słów: „climb” (wspinać się) i „be” (być, istnieć). W tych słowach zawarta jest idea brandu – codzienność przeniknięta pasją. Stąd też pomysł na tworzenie unikatowych, limitowanych serii koszulek z oryginalnym nadrukiem oraz naściennych grafik i obrazów, wprowadzających do wnętrz niepowtarzalny klimat wspinaczkowy.

Climbe - Kominiarz na szczęście

Climbe – Kominiarz na szczęście

W swojej pracy Climbe wykorzystuje najlepszej jakości dzianinę od polskich producentów (łódzkie zagłębie), z której to odszywane są limitowane serie koszulek. Nadruki na koszulkach wykonywane są na w pełni zautomatyzowanych maszynach sitodrukowych i z wykorzystaniem farb ekologicznych, zgodnych z obowiązującymi normami.

Climbe - grafiki

Climbe - grafika

Twórcom marki przyświeca idea otaczania się ładnymi przedmiotami, które będą przypominać o tym, co kochamy najbardziej. Climbe stworzona jest przez pasjonatów dla pasjonatów. Za marką stoją krakowscy wspinacze (Piotr Picheta i Katarzyna Kowalska), od lat związani z Klubem Wysokogórskim Kraków.

Climbe jest znakiem towarowym, chronionym przez polskie prawo własności przemysłowej i prawo autorskie, i należy do firmy Projektowanie Graficzne Katarzyna Kowalska.

Strona marki: www.climbe.pl

Strona sklepu: www.sklep-climbe.pl

Fan page marki: www.facebook.com/climbe.koszulki

Informacja prasowa marki Climbe

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn