Arc’teryx zaprasza na Alpine Arc’ademy

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 29 marca 2013 17:17

Marka Arc’teryx zaprasza na kolejną edycję imprezy szkoleniowej – Alpine Arc’ademy, która odbędzie się w dniach od 14 do 16 czerwca 2013 roku. Alpine Arc’ademy to trzy dni szkoleń, wykładów i prezentacji sprzętu, a wszystko w sercu Alp, w towarzystwie sportowców światowej sławy.

Alpine Arc'ademy 2012 (fot. Franz Walter)

Alpine Arc’ademy 2012 (fot. Brian Goldstone)

Alpine Arc'ademy 2012 (fot. Franz Walter)

Alpine Arc’ademy 2012 (fot. Franz Walter)

Alpine Arc'ademy 2012 (fot. Arc'teryx)

Alpine Arc’ademy 2012 (fot. Arc’teryx)

Impreza odbędzie się we francuskim Chamonix. Uczestnicy wezmą udział w warsztatach i szkoleniach dotyczących różnych aspektów alpejskiej aktywności w górach. Wśród poruszanej tematyki znajdzie się m.in. aklimatyzacja, biwakowanie, techniki poruszania się na lodowcu i w terenie wysokogórskim, techniki wspinaczkowe.

Odbędą się także szkolenia z autoratownictwa i ratownictwa górskiego, nawigacji GPS, uczestnicy dowiedzą się jak przygotować się do wspinaczki na dużych wysokościach.

Arc2

Szkolenia i wykłady poprowadzą doświadczeni przewodnicy wysokogórscy i światowej sławy wspinacze, w tym m.in. Ines Papert, Jacob Slot, Luka Lindic, Josune Bereziartu, Rikar Otegui, Nina Caprez, Will Gadd, Matthias Scherer, Tanja Schmitt, Mina Leslie-Wujastyk, James Mc Haffie. Polskę będzie reprezentował Maciek Ciesielski.

Odbędą się także pokazy i warsztaty sprzętowe, w których wezmą udział marki: Arc’teryx, Gore-Tex, Scarpa, Petzl, Suunto oraz Optimus.

Dodatkową atrakcją będzie możliwość wypożyczenia i przetestowania sprzętu Arc’teryxa oraz innych czołowych firm z branży. Wieczorami będą miały miejsca seminaria i pokazy filmów.

Bilety na poszczególne warsztaty wahają się od 35 do 80 euro (w zależności od zaawansowania danego szkolenia). Wszystkie informacje oraz zapisy znajdują się na stronie: alpinearcademy.com oraz www.facebook.com/ARCademy.

Alpine Arc'ademy - sponsorzy

Alpine Arc’ademy – sponsorzy

 

Źródło: Arc’teryx

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn