Linia butów Natural Shape marki Asolo

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 31 marca 2013 11:14

Linia Natural Shape marki Asolo bazuje na formule opracowanej przez centrum badawcze firmy po długotrwałym procesie poszukiwań i badań. Łączy ona potrzebę stabilności i ochrony z adaptacyjnym odwzorowaniem naturalnego kształtu stopy, zapewniając poczucie wyjątkowego kontaktu z podłożem.

Ta innowacyjna formuła odzwierciedla prawidłowy, naturalny kształt ludzkiej stopy – obciążenie jest rozprowadzane do tych stref podeszwy, które przyjmują główne uderzenia i wstrząsy powstające w trakcie marszu. W rezultacie otrzymujemy dokładnie dopasowane buty, które przyjemnie otulają nasze stopy.

Asolo, model butów z technologią Natural Shape

Asolo, model butów z linii Natural Shape

Główną cechą charakterystyczną tej kolekcji jest zastosowanie unikalnego ergonomicznego kształtu podeszwy, zapewniającego maksymalny komfort użytkowania, przy zachowaniu wyjątkowo niskiej wagi butów, wodoodporności i odpowiedniej elastyczności.

Podeszwa została zaprojektowana przez Asolo we współpracy z firmą Vibram. Składa się ona z dwóch części: ukształtowanej termiczne wewnętrznej wkładki EVA, która jest wykonana z komponentów nowej generacji o niewielkiej wadze, poprawiających stabilność i elastyczność oraz z części centralnej Asoflex Natural Shape wykonanej z TPU, która została w procesie termo-zgrzewania całkowicie połączona z wkładką wewnętrzną, tworząc jedną całość.

Ta unikalna konstrukcja oferuje dobre podparcie i efektywne usztywnienie buta po bokach i z tyłu, podczas gdy anatomicznie ukształtowana część środkowa podeszwy pozwala na swobodną i przyjemną jej pracę w trakcie marszu.

Dwukolorowy gumowy bieżnik z czterema strefami podparcia i wyróżnioną środkową linią wzdłuż całej podeszwy odzwierciedla nowy standard linii Natural Shape, zapewniając doskonałą przyczepność w terenie.

Wzornictwo podeszwy jest wyraziste i harmonijne, skoncentrowane na strefach kontaktu buta z gruntem głównie w momencie nastąpienia i odbicia.

Asolo_NS_1

Oferta obejmuje osobną linię męską i damską, które różnią się kształtem, wagą, wzornictwem i kolorystyką. Linia Natural Shape jest produkowana w czterech modelach męskich i czterech damskich, każdy w kilku kolorach dających 34 wersje kolorystyczne.

Informacja prasowa firmy Agnen Sport

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn