Navigatoria Adventure Race 2017 – ekstremalny rajd przygodowy na Pomorzu

przez Piotr Turkot | Opublikowano 28 kwietnia 2017 22:46

W dniach 2-4 czerwca zespół Navigatoria organizuje swój firmowy rajd. Jest to połączenie kilku dyscyplin outdoorowych (MTB, bieganie, kajaki i inne) w jedną wymagającą całość. Trasa zawodów jest wyznaczona w postaci punktów kontrolnych, więc poza mocną łydką i silnym udem potrzebna będzie też dobra głowa i orientacja w terenie – praca w zespole także obowiązkowa!

Baza imprezy zlokalizowana będzie w szkole w miejscowości Gniewino (niedaleko Wejherowa). W przygotowaniu są dwie trasy dostosowane do różnego poziomu doświadczenia zawodników.

Start do biegu (fot. Navigatoria)

Trasa MASTERS – jak sama nazwa wskazuje, stanowi wyzwanie dla tych którzy pierwsze kroki w tzw. Rajdach Przygodowych mają już za sobą. Dystans 200 kilometrów uczestnicy pokonują na rowerach, pieszo, kajakiem i na rolkach. Limit czasu będzie wynosił około 36 godzin. Start w zespołach 4 lub 2 osobowych.

Trasa SPEED – to szybki wyścig, ale także pełen wyzwań. Trasa o długości 80 kilometrów do pokonania rowerem pieszo i kajakiem. Limit czasu będzie wynosił około 16 godzin. Start w zespołach 2 osobowych.

Navigatoria Adventure Race – strefa zmian, Kolibki (fot. Navigatoria)

Na obu trasach rywalizację uatrakcyjnią zadania specjalne, między innymi zadanie o charakterze alpinistycznym (most linowy).
Dodatkowo, w sobotę 3 czerwca odbędzie się marsz na orientację z zadaniami dodatkowymi otwarty dla wszystkich chętnych.

Navigatoria Adventure Race – etap kajaków morskich, Orłowo (fot. Navigatoria)

Formularz zgłoszeniowy, regulamin i inne niezbędne informacje na oficjalnej stronie zawodów: www.nar.navigatoria.pl.

***

TRASA MASTERS – Dystans około 200 km

Dyscypliny

  • MTB
  • Trekking
  • Bieg na orientację
  • Kajaki
  • Rolki

Zadania specjalne
Start w zespołach 4 lub 2-osobowych – (w zespołach 4-os. obowiązkowo osoby różnej płci)

Wstępny schemat trasy Masters – Navigatoria Adventure Race 2017

Wymagająca trasa dla odważnych . Dystans do przebycia pieszo, rowerem, kajakiem i na rolkach, wymagające zadania specjalne i masa punktów kontrolnych do odnalezienia. Trasa przeznaczona dla osób posiadających już pewne doświadczenie w AR lub imprezach ultra-wytrzymałościowych.

TRASA SPEED – Dystans około 80 km

Dyscypliny

Strony: 1 | 2

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn