Navigatoria Adventure Race 2017 – ekstremalny rajd przygodowy na Pomorzu

przez Piotr Turkot | Opublikowano 28 kwietnia 2017 22:46

W dniach 2-4 czerwca zespół Navigatoria organizuje swój firmowy rajd. Jest to połączenie kilku dyscyplin outdoorowych (MTB, bieganie, kajaki i inne) w jedną wymagającą całość. Trasa zawodów jest wyznaczona w postaci punktów kontrolnych, więc poza mocną łydką i silnym udem potrzebna będzie też dobra głowa i orientacja w terenie – praca w zespole także obowiązkowa!

Baza imprezy zlokalizowana będzie w szkole w miejscowości Gniewino (niedaleko Wejherowa). W przygotowaniu są dwie trasy dostosowane do różnego poziomu doświadczenia zawodników.

Start do biegu (fot. Navigatoria)

Trasa MASTERS – jak sama nazwa wskazuje, stanowi wyzwanie dla tych którzy pierwsze kroki w tzw. Rajdach Przygodowych mają już za sobą. Dystans 200 kilometrów uczestnicy pokonują na rowerach, pieszo, kajakiem i na rolkach. Limit czasu będzie wynosił około 36 godzin. Start w zespołach 4 lub 2 osobowych.

Trasa SPEED – to szybki wyścig, ale także pełen wyzwań. Trasa o długości 80 kilometrów do pokonania rowerem pieszo i kajakiem. Limit czasu będzie wynosił około 16 godzin. Start w zespołach 2 osobowych.

Navigatoria Adventure Race – strefa zmian, Kolibki (fot. Navigatoria)

Na obu trasach rywalizację uatrakcyjnią zadania specjalne, między innymi zadanie o charakterze alpinistycznym (most linowy).
Dodatkowo, w sobotę 3 czerwca odbędzie się marsz na orientację z zadaniami dodatkowymi otwarty dla wszystkich chętnych.

Navigatoria Adventure Race – etap kajaków morskich, Orłowo (fot. Navigatoria)

Formularz zgłoszeniowy, regulamin i inne niezbędne informacje na oficjalnej stronie zawodów: www.nar.navigatoria.pl.

***

TRASA MASTERS – Dystans około 200 km

Dyscypliny

  • MTB
  • Trekking
  • Bieg na orientację
  • Kajaki
  • Rolki

Zadania specjalne
Start w zespołach 4 lub 2-osobowych – (w zespołach 4-os. obowiązkowo osoby różnej płci)

Wstępny schemat trasy Masters – Navigatoria Adventure Race 2017

Wymagająca trasa dla odważnych . Dystans do przebycia pieszo, rowerem, kajakiem i na rolkach, wymagające zadania specjalne i masa punktów kontrolnych do odnalezienia. Trasa przeznaczona dla osób posiadających już pewne doświadczenie w AR lub imprezach ultra-wytrzymałościowych.

TRASA SPEED – Dystans około 80 km

Dyscypliny

  • MTB
  • Trekking
  • Bieg na orientację
  • Kajaki

Zadania specjalne
Start w zespołach 2-osobowych

Wstępny schemat trasy Speed – Navigatoria Adventure Race 2017

Przeznaczona dla osób, które chcą poznać, na czym polegają Rajdy Przygodowe (a także zawodników, którzy mają ochotę na szybki wyścig). Dystans sprawia, że jest ona stworzona dla szerszego grona – zachęcamy nawet osoby, które nigdy nie startowały w zawodach o takiej formule. Prawdziwy Adventure Race w małej, ale skoncentrowanej dawce!

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn