Rzeźnicki Festiwal Biegowy – wywiad z organizatorem, Mirosławem Bienieckim

przez Administrator | Opublikowano 15 maja 2015 17:07

Od 30 maja do 6 czerwca 2015 roku w Bieszczadach odbędzie się wielkie święto górskiego biegania, czyli Rzeźnicki Festiwal Biegowy. W jego ramach 5 biegów, w tym legendarny Bieg Rzeźnika na dystansie 78 kilometrów. O nowościach, zmianach, planach na kolejne imprezy i strategii podczas zawodów rozmawiamy z jednym z organizatorów – Mirosławem Bienieckim.  

Aneta Żukowska: Ostatni raz na łamach Outdoor Magazynu rozmawialiśmy w 2013 roku, z okazji jubileuszowego X Biegu Rzeźnika. Co się od tego czasu zmieniło?

Mirosław Bieniecki (współorganizator Rzeźnickiego Festiwalu Biegowego): Przede wszystkim wzrosła liczba uczestników, my się wiele nauczyliśmy, jesteśmy bogatsi o doświadczenia z ostatnich lat. Największa zmiana to długość trwania naszej imprezy. Rok temu było to dwudniowe wydarzenie, a w tym roku mamy już tydzień.

Mirosław Bieniecki odprawia zawodników przed Biegiem Rzeźnika, 2013 rok (fot. Outdoor Magazyn)

Mirosław Bieniecki odprawia zawodników przed Biegiem Rzeźnika, 2013 rok (fot. Outdoor Magazyn)

Teraz jest to Rzeźnicki Festiwal Biegowy.

Dwa lata temu w Rzeźniku brało udział 1000 osób i 150 w Rzeźniczku, w tej chwili w Rzeźniku liczba ta aż tak bardzo się nie zmieniła, bo wzrosła bodajże do 1400, ale w Rzeźniczku wzrosła do tysiąca. To jest olbrzymia zmiana.

Brałam udział w Rzeźniczku i z tego co pamiętam na trasie są miejsca, w których jest dość wąsko. Czy trasa się jakoś zmieniła w związku z tak dużą liczbą uczestników?

Zmodyfikowaliśmy ją trochę aby start był szerszy, żeby nie było na początku zbyt ciasno. Jest więc bardziej przystosowana do większej liczby biegaczy.

Pojawił się również nowy bieg – Bieg Rzeźnika na Raty.

To nasz tegoroczny test, przy czym zaczynam myśleć, że jest to trudniejszy bieg niż sam Rzeźnik. Przebiec trzy dni z rzędu po 25-30 kilometrów może być bardziej wymagające. Również się na niego zapisałem, ale po ostatnim maratonie i półmaratonie mam wątpliwości, czy mogę biegać dzień po dniu :)

Start Biegu Rzeźnika, 2013 rok (fot. Outdoor Magazyn)

Start Biegu Rzeźnika, 2013 rok (fot. Outdoor Magazyn)

Zupełnie inna motywacja i strategia.

Tak, inaczej. Jestem bardzo ciekawy, jak to będzie wyglądało.

No i mamy Rzeźniczątko.

Strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn