Odzież Black Diamond na obecny sezon – ewolucja marki

przez Administrator | Opublikowano 03 listopada 2014 11:49

Nowa kolekcja zimowa Black Diamond, to technologia dopracowana w każdym szczególe i sprawdzona przez najbardziej wymagających ambasadorów marki na świecie. Jak sami mówią, jako narciarze i wspinacze świadomi są podejmowanego ryzyka za każdym razem, kiedy zapinają wiązania narciarskie, przypinają raki czy zakładają uprząż wspinaczkową.

Wtedy wkraczają w strefę, która testuje ich wiedzę, doświadczenie i umiejętności. Tutaj nie ma miejsca na błędy, wszystko musi być idealnie dopracowane i musi ze sobą współgrać. To samo dotyczy odzieży – każda warstwa musi być perfekcyjna.

Co wyróżnia kolekcję Black Diamond? Najważniejsze cechy:

 • krój opracowany na podstawie bazy danych firmy Alvanon – The apparel fit expert,
 • produkcja według norm blusign®,
 • użycie najlepszych dostępnych technologii m.in. Gore-Tex, Shoeller®, Polartec, Windstopper, Pertex Quantum, Primaloft Gold i Silver, zamki YKK Flat Vislon®,
 • produkty hybrydowe – wodoodporny Windstopper, Primaloft Blend (70% gęsi puch, 30%
  Primaloft Gold),
 • metalowe pullery wykończone identycznie jak karabinki Magnetron,
 • dożywotnia impregnacja warstwy zewnętrznej Nanosphere Technology®,
 • innowacyjne ściągacze COHAESIVE™,
 • każdy produkt posiada opis na wewnętrznej stronie kieszeni.

Warto przyjrzeć się poszczególnym kolekcjom ze względu na ich funkcjonalność.

Kolekcja kurtek z membraną Gore Tex to kluczowe produkty. Flagowym modelem w tym sezonie jest kurtka Front Point Shell, wykonana z zastosowaniem najnowszego GORE-TEX® Pro.

Jest to najbardziej zaawansowana, trójwarstwowa kurtka typu hardshell, łącząca w sobie trwałą wodoodporność z wysokim potencjałem oddychalności. W modelu Front Point Shell zastosowano innowacyjny system ściągaczy Cohaesive™, które pozwalają na szybką i płynną regulację nawet w grubej rękawicy i przy pomocy tylko jednej ręki.

Cohaesive™ to ściągacze wbudowane na stałe w kurtkach z technologią Gore-Tex, zaszyte wewnątrz materiału, są łatwe i szybkie w obsłudze, nawet przy najbardziej niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Łącznie z technologią Cohaesive™, wprowadzono także podklejane ściągacze przy kapturze. Fakt wprowadzenia tych dwóch zmian w strukturę kurtek Gore-Tex, świadczy o wysokim stopniu zaufania jakim firma W.L. Gore obdarzyła Black Diaomnd’a.

Poza tym kurtka spełnia wszystkie kryteria wysoce specjalistycznej kurtki idealnej do zimowej wspinaczki, ski touring’u i turystyki górskiej. Kompatybilny z kaskiem, regulowany w trzech płaszczyznach, za pomocą ściągaczy Cohaesive kaptur, bryzgoszczelne zamki YKK z technologią Vislon Aqua Guard, kieszenie nie kolidujące z uprzężą i pasem biodrowym.

Front Point Shell

Front Point Shell

Kolejną nowością w sezonie jesień/ zimna 2014 jest innowacyjna ocieplina – PrimaLoft® Down Blend. Wprowadzona przez markę Primaloft ocieplina, jest idealnie połączoną mieszaniną naturalnego puchu
i ultra cienkich włókien syntetycznych. Dzięki temu połączeniu otrzymano produkt łączący korzyści obu ocieplin. Idealnie sprawdza się w każdych warunkach zarówno suchych jak i wilgotnych. Cechuje ją wysoka kompresyjność, nie traci swoich właściwości nawet kiedy zamoknie oraz schnie zdecydowanie szybciej
i łatwiej niż kurtki z naturalnego puchu. Ocieplina jest certyfikowana przez bluesign®, a puch użyty do produkcji pochodzi ze sprawdzanych hodowli.

PrimaLoft® Down Blend występuje w dwóch wariantach:

 • PrimaLoft® Gold Insulation Down Blend: 70 % szarego puchu gęsiego i 30 % włókien PrimaLoft®.
 • PrimaLoft® Silver Insulation Down Blend: 60 % białego puchu kaczego i 40 % włókien PrimaLoft®.

Firma Black Diamond zastosowała tą ocieplinę w następujących modelach: Cold Forge Parka / Hot Forge Hoody / Hot Fodge Eiderdown Jacket / Access LT Hybrid Hoody / Convergent Down Hoody.

Przyjrzyjmy się bliżej modelowi Hot Forge Hoody. Jest to jedna z najlżejszych dostępnych kurtek

Strony: 1 | 2 | 3

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn