Targi OutDoor Show 2014 – festiwal outdoorowych premier na lato 2015

przez Administrator | Opublikowano 01 lipca 2014 11:21

Przed nami 21. edycja szczytu dla outdooru, czyli targi OutDoor we Friedrichshafen. Od czwartku 10 lipca do niedzieli 13 lipca nad Jeziorem Bodeńskim kolejny raz blisko tysiąc wystawców spotka się z ponad dwudziestoma tysiącami gości, prezentując najnowsze produkty na sezon wiosna-lato 2015.

Targi OutDoor 2013 (fot. Messe Friedrichshafen)

Targi OutDoor 2013 (fot. Messe Friedrichshafen)

Ubiegłoroczną, jubileuszową edycją targów OutDoor odwiedziło 21 465 branżowych gości z 91 krajów. Na przestrzeni 85 000 m2 z najnowszymi produktami zaprezentowało się 913 wystawców z 42 krajów. Liczby te świadczą o tym, że targi OutDoor są najważniejszą letnią imprezą branży outdoorowej. Nie inaczej będzie także w tym roku.

Polscy wystawcy

Malownicza miejscowość Freidrichshafen nad Jeziorem Bodeńskim przyciąga także wielu polskich przedstawicieli branży outdoorowej. Na targach będą obecnie nie tylko polscy dystrybutorzy zagranicznych marek, ale również wystawcy, a wśród nich:

  • Fjord Nansen (Hala B5, stoisko 304A)
Fjord_nansen_m

Firma SZANTI jest właścicielem marki Fjord Nansen, założonej w 1996 roku. Marka może pochwalić się bardzo szerokim asortymentem – od odzieży outdoorowej, przez bieliznę, po namioty, plecaki i akcesoria biwakowe. Strona: www.fjordnansen.pl. Na stoisku marki Fjord Nansen będzie można spotkać się z Aleksanderm Dobą.

  • Gatowalls (Hala B2, stoisko 212)

Gatowalls-m

Producent ścian, struktur i chwytów wspinaczkowych, działający na rynku od 2001 roku.

  • Milo Sport s.j. (Hala B2, stoisko 212)

milo_logo_new

Producent odzieży oraz akcesoriów do wspinaczki i innych aktywności outdoorowych. Firma powstała w 1989 roku – została założona przez Marcina Kwaśniewskiego. Strona: www.milo.pl

  • Pajak Sport (Hala B3, stoisko 222)

Pajak_logo

Producent odzieży i śpiworów wypełnionych puchem. W ofercie firmy znajdują się także plecaki. Firma została założona w 1983 roku przez Ewę i Andrzeja Pająków. Pajak szyje także dla innych, zagranicznych marek puchowych. Całość swojej produkcji wytwarza w Polsce. Strona: www.pajaksport.pl.

  • Nie zabraknie także marki Lyo Food, choć pod sztandarami niemieckiej firmy – LYOFOOD GmbH (FG-WB, stoisko 154)

Lyofood_m

Istniejący od 2009 roku producent żywności liofilizowanej. Jako jedna z nielicznych firm gotuje swoje posiłki, a nie przygotowuje je na bazie gotowych mieszanek. Posiłki Lyo Food są w 100 procentach naturalne i opracowywane z konsultantami do spraw żywienia i dietetykami. Lyo Food jest firmą rodziną z siedzibą w Kielcach.

OutDoor Industry Award

W czwartek 10 lipca poznamy zwycięzców kolejnej edycji konkursu OutDoor Industry Award. Jak zapewniają organizatorzy konkursy, zwycięskie produkty stanowią synonim innowacyjności i funkcjonalności w połączeniu z wyróżniającym się wzornictwem, ekologicznością i doskonałą jakością.

European Outdoor Group (EOG) oraz Targi Messe Friedrichshafen wprowadzili w tym roku szereg istotnych zmian organizacyjnych. Po raz pierwszy zaproszono do współpracy German Designer Club, którego zadaniem jest usprawnienie pracy panelu eksperckiego jury. German Designer Club jest organizacją zajmującą się doskonaleniem jakości projektowania i wzornictwa, posiadającą wieloletnie doświadczenie w organizowaniu uznanych nagród Good Design.

Zwycięzcy nagrody Gold Award 2013 (fot. OutDoor Show)

Zwycięzcy nagrody Gold Award 2013 (fot. OutDoor Show)

Producenci mogli zgłaszać swoje produkty do 6 czerwca w kilku kategoriach: Odzież/Obuwie, Plecaki/Torby/Bagaż podróżny, Sprzęt wspinaczkowy, Sprzęt kempingowy, Śpiwory/Karimaty, Sporty wodne, Akcesoria Produkty o wysokiej wartości ekologicznej i przestrzegające zasad zrównoważonego rozwoju oraz Innowacje materiałowe.

Strony: 1 | 2 | 3

Wyświetlam 1 Comments
Dodaj swój komentarz
  1. […] roku na targach OutDoor we Freidrichshafen goszczą gwiazdy wspinaczki, himalaizmu, a także inni wybitni przedstawiciele sportów […]

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn