Medal Mistrzostw Świata i 8 minut do Kiliana

przez Administrator | Opublikowano 30 czerwca 2014 10:14

To był niesamowity weekend: w Chamonix rozegrano Mistrzostwa Świata Skyrunning, w których wzięło udział około 6500 biegaczy z 65 krajów. Mistrzostwa miały trzy konkurencje – bieg Ultra na 80km w piątek, Vertical na 3,8km (z 1000m przewyższeniem!) w sobotę i Maraton na 41km w niedzielę.

chamonix5

Niesamowita Magda Łączak

Na dystansie Ultra mogliśmy oglądać trójkę naszych rodaków – Magdę Łączak i Pawła Dybka z Salomon Suunto Team oraz Lucjana Chorążego. Już kilka godzin po starcie kibice (dość tłumnie śledzący relację w Internecie) mieli się z czego cieszyć – Magda Łączak biegła jako trzecia zawodniczka, będąc raptem kilka minut za prowadzącą Emelie Forsberg ze Szwecji i Anną Frost z Nowej Zelandii.

Od lewej:

Dramat zaczął się około 8 rano, gdy okazało się, że Magdy na punkcie kontrolnym nie ma i nie ma. Jak później powiedziała: Zrobiłam dwa błędy po wybiegnięciu z punktu odżywczego na 25 km i straciłam jakieś 20 minut. Załamałam się. Przez chwilę myślałam co teraz, zejść, gonić?! Zaczęłam gonić, wyprzedziłam cztery dziewczyny na podbiegu na 2600m i nagle zaczęłam odpływać. Co prawda znów wyprzedziła mnie jedna dziewczyna, ale facetów całe stado. Zjadłam trzy żele na raz i modląc się jakoś brnęłam do góry. Energię odzyskałam w połowie zbiegu do Vallorcine, jak wyprzedziła mnie kolejna dziewczyna. Pomyślałam, że tego już za wiele i nie dość, że mnie wyprzedza, to jeszcze na zbiegu?! I jakoś tak się ogarnęłam i od tej pory było już dobrze.

Magda Łączak

Magda Łączak

Magda wróciła na trzecią pozycję i nie oddała jej aż do mety, dokonując rzeczy historycznej: zdobyła pierwszy medal (brązowy) dla Polski w Mistrzostwach Świata serii Ultra Skyrunning!!!

Magda Łączak i Paweł Dybek

Magda Łączak i Paweł Dybek

Tu można obejrzeć zapis biegu z jej zegarka: http://www.movescount.com/moves/move34650209

I jeszcze kilka słów od Magdy – Dzięki wielkie wszystkim za kibicowanie. Jesteście wspaniali. Jeszcze nie miałam okazji poczytać dokładnie całego kibicowania, ale łza się w oku kręci. Dla mnie to dzień niezapomniany, ale też dramatyczny. Uwierzcie, nie spodziewałam się, że jest szansa na taki wynik. Pozdrowienia z Alp :)

Podium dla Magdy Łączak

Podium dla Magdy Łączak

Najlepsi Mężczyźni
1 – Luis-Alberto HERNANDO (FEDME)                      10:25:52
2 – Francois DHAENE (Salomon)                                10:29:33
3 – Ben DUFFUS (Aus and NZ Skyrunning)               10:52:33

(…) 21. Paweł DYBEK (Team Salomon Suunto)      12:21:03

(…) 51. Lucjan CHORĄŻY                                              14:21:31

Strony: 1 | 2 | 3

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn