Jakie buty wybrać na wycieczkę? Kolekcja marki Aku

przez Administrator | Opublikowano 27 czerwca 2014 10:34

Można zaryzykować stwierdzenie, że buty są podstawowym elementem wyposażenia turysty. Nic tak nie uprzykrzy wycieczki jak nieodpowiednio dopasowane, obcierające i przemakające obuwie. Zakup butów powinien być przemyślany.

W pierwszej kolejności należy odpowiedzieć sobie na pytanie, do jakich aktywności zamierzamy ich używać. Nie ma bowiem butów całkowicie uniwersalnych. Na spacery w dolinkach wystarczą przecież zwykłe półbuty, natomiast w góry wysokie potrzebujemy specjalistycznego obuwia nadającego się do wspinaczki w lodzie i chodzenia po śniegu. Firmy specjalizujące się w produkcji obuwia wprowadzają klasyfikację swoich modeli według przeznaczenia. Taki podział funkcjonuje także w firmie Aku.

Poniżej przedstawiamy polecane modele Aku na sezon 2014 w różnych kategoriach.

Seria Mountaineering

Kolekcja zaprojektowana dla profesjonalnego alpinisty. Te techniczne buty są sztywne, posiadają grubą cholewkę oraz są przystosowane do wpięcia raków.

AKU MONTAGNARD GTX

1.MONTAGNARD

Nowość 2014 r. Wysoki, wytrzymały, alpinistyczny but, który doskonale sprawdzi się podczas wspinaczki wysokogórskiej. Wodoodporna membrana GORE-TEX Duraterm, gwarantuje najwyższą ochronę przed niską temperaturą i wilgocią. Jest odporny na uszkodzenia dzięki gumowemu otokowi. But posiada dodatkową ocieplinę Primaloft!
Cena: 1 199 zł

AKU TERREALTE GTX

2.terre-alte

Bardzo lekki, alpinistyczny but przeznaczony do klasycznej wspinaczki wysokogórskiej. Gwarantowany komfort bez względu na czas użytkowania. To nowość na 2014 rok.
Cena: 999 zł

Seria Backpacking

Strony: 1 | 2 | 3 | 4

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn