Tablica imienia Tomka Kowalskiego i Maćka Berbeki na symbolicznym cmentarzu ludzi gór

przez Administrator | Opublikowano 27 czerwca 2014 11:01

W sobotę 28 czerwca o godz. 12:00 na symbolicznym cmentarzu położonym pod ścianami Osterwy w słowackich Tatrach Wysokich, zostanie zamontowana tablica imienia Tomka Kowalskiego i Maćka Berbeki.

Na fanpage Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego im. Tomka Kowalskiego znajduje się zaproszenie: Jest takie miejsce w słowackich Tatrach, na którym można sobie pobyć z ludźmi gór, którzy już odeszli – Cmentarz nad Popradzkim Stawem. W sobotę zamontujemy tam z rodziną i przyjaciółmi Tomka Kowalskiego i Maćka Berbeki tablicę ich imienia. Montujemy w sobotę o 12, jeśli będziecie w pobliżu – zapraszamy! Osterwa to wyjątkowe miejsce, może od teraz stanie się też celem waszych wędrówek.

Symboliczny cmentarz ludzi gór pod masywem Ostervy (Źródło: Zimowy Utramaraton Karkonoski im. Tomka Kowalskiego)

Symboliczny cmentarz ludzi gór pod masywem Ostervy (Źródło: Zimowy Utramaraton Karkonoski im. Tomka Kowalskiego)

5 marca 2013 roku po raz pierwszy zimą został zdobyty Broad Peak. Na szczycie stanęli: Maciej Berbeka, Adam Bielecki, Tomasz Kowalski i Artur Małek. Podczas zejścia w do dziś niewyjaśnionych okolicznościach zginęli Maciej Berbeka i Tomasz Kowalski.

Źródło: Zimowy Utramaraton Karkonoski im. Tomka Kowalskiego

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn