Startuje Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich

przez Piotr Turkot | Opublikowano 18 lipca 2019 9:11

Dzisiaj o godzinie 17:30 rozpocznie się ceremonia otwarcia VII Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich w Lądku-Zdroju. Siedem tras długości od 10 do 240 kilometrów, trzy dni zmagań, trzy tysiące uczestników, spotkania ze znanymi sportowcami, koncert, Expo z udziałem 60 wystawców i tysiące kibiców, to wszystko czeka na nas podczas najbliższego weekendu. Sportowa rywalizacja rozpocznie się 30 minut po ceremonii otwarcia kiedy to na trasę wyruszą uczestnicy dwóch najdłuższych dystansów: Super Trail (130 km) oraz Biegu 7 Szczytów liczącego 240 km! Ambasadorką tegorocznego Salomon Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich będzie Beata Sadowska, polska dziennikarka, prezenterka telewizyjna i radiowa.

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich w Lądku Zdroju (fot. Salomon)

W tym roku frekwencja festiwalu przerosła najśmielsze oczekiwania. Łącznie z biegami dla dzieci w zmaganiach przewidywany jest udział ponad 3000 osób, a co najmniej drugie tyle spodziewanych jest kibiców. Jeśli tylko pogoda dopisze i wszyscy zapisani stawią się na starcie, DFGB kolejny raz odnotowuje spory wzrost frekwencji, co w przypadku dużych imprez i dużej konkurencji w środowisku organizatorów biegów górskich jest sporym osiągnięciem. Największym powodzeniem cieszą się dystanse Złotego Półmaratonu i Maratonu gdzie pobiegnie odpowiednio ponad 700 i 450 osób.

Rosnąca frekwencja zawodów to pewnie jeden z głównych powodów dla których do Lądka Zdroju ciągną również wystawcy. Po raz kolejny w historii imprezy organizatorzy zmuszeni byli odmówić udziału firmom czy instytucjom, które zgłosiły się zbyt późno. Na Expo pojawią się przedstawiciele firm outdoorowych, suplementacyjnych, nie zabraknie szerokiej oferty gastronomicznej. Szczególnie zachęcamy do odwiedzin stoiska Salomona i Sklepu Biegacza, który przygotował dla uczestników i kibiców wiele niespodzianek i promocji. Poza tym na profilu fb Sklepu Biegacza trwa zabawa polegająca na wytypowaniu czasy zwycięzcy Biegu 7 Szczytów (240 km).

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich w Lądku Zdroju (fot. Salomon)

Niezwykle ciekawie zapowiadają się spotkania z festiwalowymi gośćmi. Tegoroczna lista gości będzie naprawdę imponująca: W sobotnie popołudnie spotkania rozpoczną się od prezentacji promującej działalność Polskiej Misji Medycznej na świecie. Odbędzie się rozmowa z Ewą Piekarską – Prezesem Stowarzyszenia PMM. Następnie na scenie pojawi się znakomity polski lekkoatleta – Marek Plawgo. Po Marku odbędzie się spotkanie z zawodnikami Salomon Suunto Team: Natalią Tomasiak i Piotrem Hercogiem, a godzinę po nich lądecka publiczność będzie miała okazję posłuchać dwóch świetnych polskich himalaistów: Krzysztofa Wielickiego i Piotra Pustelnika. Ostatnim gościem, który wystąpi na Muszli Koncertowej będzie Naval Polska, ultramaratończyk, były żołnierz jednostki specjalnej GROM. Blok spotkań będzie prowadził redaktor naczelny Runner’s World Polska – Marek Dudziński.

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich w Lądku Zdroju (fot. Salomon)

Tegoroczną Ambasadorką Salomon DFBG została Beata Sadowska – dziennikarka, prezenterka telewizyjna i radiowa. Beata będzie honorowym starterem dystansów Złotego Półmaratonu oraz Złotego Maratonu. Zapraszamy również na spotkanie z Beatą Sadowską, które odbędzie się w piątek 19 lipca w strefie Expo na stoisku Salomona o godzinie 16.00. Sobota zakończy się koncertem zespołu Sanp Call. Rozpoczęcie koncertu nastąpi o godzinie 21.

Niedziela to czas dedykowany dla dzieciaków, które będą startowały w zawodach „My First Trail” w Parku Zdrojowym. Przewodnim tematem niedzieli jest jednak pomoc dla Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach. Tradycją jest, że w niedzielne przedpołudnie uczestnicy DFBG w ramach 10-kilometrowego Trojak Trail, biegają dla Piszkowic. Co to oznacza? Trojak Trail to bieg charytatywny z którego całkowity dochód przeznaczony jest dla Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach.

Informacja prasowa Salomon

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn