Freezing to Cold. Baltic – Lofoten

przez Michał Gurgul | Opublikowano 04 czerwca 2019 10:49

Koło podbiegunowe, śnieżyca, Bałtyk zimą, temperatury poniżej zera – nie są to pierwsze skojarzenia, które przychodzą nam do głowy gdy myślimy o surfingu. A jednak dla tej grupy polskich pasjonatów dopiero tu – w ekstremalnych warunkach, ale również przy pięknych okolicznościach przyrody – zaczyna się prawdziwa przygoda. Zapraszamy na wyjątkowy film Łukasza Balińskiego “Freezing to Cold. Baltic – Lofoten”.

W drodze na “plażę” – wersja arctic (fot. Krzysztof Jędrzejak)

“Każda podróż jest wyjątkowa – ta z mrozu do zimna, z Władysławowa do Unstad – szczególna” – piszą twórcy filmu, a zarazem surferzy, którzy swoją życiową pasję odnaleźli w ujarzmianiu lodowatych wód mórz i oceanów. Pięknie zrealizowany film “Freezing to Cold. Baltic – Lofoten” opowiada historię przyjaciół wyruszających z polskiego wybrzeża na norweskie wyspy – oczywiście w poszukiwaniu fal. Dlaczego “z mrozu do zimna”? Bo ku zaskoczeniu surferów woda na Lofotach okazuje się być nieco cieplejsza niż zimą w Bałtyku. Pogoda jednak nie rozpieszcza i czasem deski surfingowe trzeba zamienić na… snowboard.

Zapraszamy na film:

W filmie występują:

  • Kuba Kuzia – Mistrz Polski w surfingu
  • Krzysztof Jędrzejak – fotograf
  • Krzysztof Sikora – promotor bałtyckiego surfingu

Zdjęcia i montaż:

  • Łukasz Baliński Dzida Film Studio

***

Polecamy również zagraniczny film o podobnej tematyce – “Under an Arctic Sky”. Film dostępny jest na www.netflix.com.

red.

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn