Wspinaczkowy weekend w Poznaniu podczas GETAWAY Festival

przez Michał Gurgul | Opublikowano 09 maja 2019 11:36

W dniach 17-19 maja odbędzie się GETAWAY Festival, czyli 3-dniowe święto outdooru, sportu i podróży w centrum Poznania. Nie zabraknie tematyki wspinaczkowej.

W programie wspinaczkowym znajdziecie:

  • warsztaty wspinaczkowe dla początkujących: poznacie podstawy wspinaczki i asekuracji. Dowiecie się, co to jest kubek, jak powinna wyglądać idealna ósemka oraz co zrobić, gdy słyszysz słowo „blok”.
  • kurs wspinania z dolną asekuracją dla zaawansowanych: ćwiczenia praktyczne zostaną poprzedzone wykładem na temat sprzętu, jego prawidłowego wykorzystania i specyfikacji. Na kursie nauczycie się m.in.: poprawnego prowadzenia drogi ubezpieczonej, asekuracji dolnej, przewiązywania się przez ring stanowiskowy oraz poprawnego zakładania i ściągania ekspresów.
  • nauka wspinania w rysach dla zaawansowanych: to propozycja dla tych, którzy chcą wspinać się w granitowych czy piaskowych rysach różnego typu. Kurs poprowadzi Sławomir Szlagowski.
  • warsztaty teoretyczne z Marcinem Yeti Tomaszewskim „Jak przygotować się do wspinaczki w dużych ścianach – trening, sprzęt, taktyka”. Marcin uchyli rąbka tajemnicy na temat sposobów wspinania się na najwyższym poziomie.
  • warsztaty technik jaskiniowych dla początkujących: w czasie tych zajęć opanujecie technikę podchodzenia i zjazdu na linie, która przyda Wam się nie tylko w jaskiniach.

(fot. Tomasz Buczyński)

Warsztaty wspinaczkowe dla początkujących i zaawansowanych oraz warsztaty technik jaskiniowych odbędą się na ściance wspinaczkowej BLOKLINE pod okiem doświadczonych instruktorów. Warsztaty z Marcinem Tomaszewskim odbędą się w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej.

Więcej informacji oraz bilety na getawayfestival.pl.

Informacja prasowa

***

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn