CITY TRAIL onTour: przełajowe bieganie w letnim wydaniu

przez Michał Gurgul | Opublikowano 15 maja 2019 22:24

10 miast. 10 biegów. 10 przełajowych tras. Zawsze 5 km. Piąta już edycja cyklu CITY TRAIL onTour odbędzie się w terminie 15-26 lipca. Zawody są zaplanowane na godziny popołudniowe w dni powszednie – są zatem idealną okazją do oderwania się od codziennych obowiązków i aktywnego spędzenia czasu z rodziną lub znajomymi. Zapisy trwają: www.ontour.citytrail.pl.

CITY TRAIL onTour: przełajowe bieganie w letnim wydaniu (fot. mat. organizatora)

Lublin, Warszawa, Olsztyn, Trójmiasto, Bydgoszcz, Szczecin, Poznań, Wrocław, Katowice, Łódź – to lokalizacje, w których odbędzie się letnia edycja cyklu – w takiej właśnie kolejności. Pierwsza impreza zaplanowana jest na 15 lipca w Lublinie, finałowa – na 26 lipca w Łodzi. Start biegu głównego na 5 km będzie odbywał się o godz. 19:00. Od 17:30 będą trwały zawody dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300 m do 2 km.

Piotr Książkiewicz, organizator imprezy:

CITY TRAIL onTour to niejako zapowiedź naszego jesienno-zimowego cyklu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, w ramach którego organizujemy aż 60 biegów w trakcie 6 miesięcy. 10 wakacyjnych imprez to okazja do sprawdzenia się na naszych trasach w letnich warunkach, ale także dobry pomysł na aktywne popołudnie. Rodzinny charakter naszych biegów, wakacyjna atmosfera, owocowy bufet – to wszystko sprawia, że zawody mają także wymiar towarzyski. Cieszy nas fakt, że co roku wśród osób startujących w CITY TRAIL onTour spore grono to osoby zupełnie początkujące. Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze nigdy nie startowali w zawodach biegowych, aby spróbowali sił w letnim cyklu – dystans 5 km jest dla każdego, a szczególnie jeśli nie trzeba stresować się limitem czasu – bo u nas go nie ma.

CITY TRAIL onTour: przełajowe bieganie w letnim wydaniu (fot. mat. organizatora)

Opłaty startowe

Opłata startowa za jeden bieg to 30 zł w przypadku płatności elektronicznej do 30 czerwca oraz 40 zł, jeśli zapisu dokonujemy po 1 lipca lub w dniu zawodów. Osoby, które chciałyby wystartować w więcej niż jednej lokalizacji za drugi i każdy kolejny start zapłacą 20 zł. Warunek to rejestracja od razu na wszystkie biegi (najpóźniej na 4 dni przed pierwszym z biegów cyklu). W CITY TRAIL Junior za udział w biegu trzeba zapłacić odpowiednio 10 lub 15 zł. Limit miejsc w biegu głównym wynosi w każdym z miast 500 osób. W cyklu dla dzieci i młodzieży nie ma ograniczenia liczby miejsc.

CITY TRAIL onTour: przełajowe bieganie w letnim wydaniu (fot. mat. organizatora)

Edycja 2018

W CITY TRAIL onTour 2018 wzięły udział 4782 osoby, w tym 3603 dorosłych i 1179 dzieci. Największym biegiem był ten w Bydgoszczy. Wzięło w nim udział 504 dorosłych i 277 dzieci.

Drugim miastem okazał się Poznań, w którym wystartowało 439 dorosłych i 167 dzieci. Trzecie miejsce zajął Wrocław – 437 dorosłych i 128 dzieci.

CITY TRAIL onTour: przełajowe bieganie w letnim wydaniu (fot. mat. organizatora)

Warto dodać, że na trasach CITY TRAIL onTour 2018 rywalizowało spore grono znakomitych zawodników. W Lublinie zwycięstwo odniósł Artur Kern – rekordzista Polski na 5000 m w hali. W Bydgoszczy biegał Paweł Ochal – mistrz Polski w maratonie z 2007 roku. W Poznaniu pojawił się Łukasz Nowak, olimpijczyk z Londynu (2012), wielokrotny medalista mistrzostw Polski w chodzie sportowym. We Wrocławiu pewne zwycięstwo odniósł Dariusz Boratyński –młodzieżowy mistrz Polski na 5 000 i 10 000 m z 2018 roku. W Katowicach można było spotkać Benjamina Kucińskiego, olimpijczyka z Aten (2004), siódmego zawodnika Mistrzostw Świata w Helsinkach (2005) w chodzie sportowym na 20 km oraz Dominikę Napieraj, multimedalistkę mistrzostw Polski na 5 km, 10 km, 5000 m, 10 000 m i w biegach przełajowych i Katarzynę Golbę – wicemistrzynię kraju w chodzie sportowym na 20 km z 2017 roku, a także mistrzynię Polski w Biegu Górskim na Krótkim Dystansie 2018.

CITY TRAIL onTour: przełajowe bieganie w letnim wydaniu (fot. mat. organizatora)

Informacje o biegach można znaleźć na www.ontour.citytrail.pl oraz na profilu imprezy na Facebooku. Partnerami głównymi są marki Salomon i Suunto.

Kalendarz biegów:

  • 15 lipca – Lublin, zalew Zemborzycki, okolice Kempingu Dąbrowa
  • 16 lipca – Warszawa, Las Młociński
  • 17 lipca – Olsztyn, Jezioro Długie
  • 18 lipca – Gdańsk, Trójmiejski Park Krajobrazowy, okolice AWFiS
  • 19 lipca – Bydgoszcz, Myślęcinek
  • 22 lipca – Szczecin, Jezioro Szmaragdowe
  • 23 lipca – Poznań, Lasek Marceliński
  • 24 lipca – Wrocław, Las Osobowicki
  • 25 lipca – Katowice, stawy Janina-Barbara
  • 26 lipca – Łódź, Park na Zdrowiu

***

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn