Czyste Góry Czyste Szlaki 2019

przez Michał Gurgul | Opublikowano 23 maja 2019 10:33

Zapraszamy na wszystkie szczyty pasm górskich w Polsce. W jednym dniu o tej samej godzinie, stańmy na wybranych przez siebie szczytach. Jeden dzień – jeden cel!

W sobotę 15 czerwca 2019 r. wyruszymy wspólnie na szlaki górskie prowadzące na wszystkie szczyty w Polsce. Przejdziemy nimi by posprzątać śmieci. Wieczorem spotkamy się w schroniskach, a kolejnego dnia będziemy wypoczywać aktywnie oraz “poprawiać sprzątanie szlaków” schodząc z powrotem w doliny.

Po pierwsze edukacja

Mezo, Joasia Jabłczyńska i Maciej Przywecki (fot. Albin Marciniak)

Projekt “Czyste Góry Czyste Szlaki” to cykl edukacyjnych akcji społecznych. Poza dobrą zabawą, edukacją i poznawaniem naszego kraju, uczestnicy akcji starają się pomagać przyrodzie. W trakcie wędrówek górskimi szlakami, uczestnicy akcji zbierają wszystko to, co nie powinno znajdować się na łonie natury. Akcje “Czyste Góry Czyste Szlaki” nie mają za zadanie zastępować firm i instytucji sprzątających, a głównym założeniem jest wymiar edukacyjny. Samo sprzątanie jest pewnego rodzaju happeningiem a udział w akcjach jest całkowicie non-profit. Jest także wyrazem wsparcia dla wszystkich, którzy nie pozostają obojętni na negatywne działania w stosunku do otaczającej nas przyrody.

Krzysztof Wielicki (fot. Albin Marciniak)

W trakcie kilku lat działań, w projekcie udział wzięło kilka tysięcy osób, wiele firm, szkół i instytucji. Zebrano tony śmieci dobrze się przy tym bawiąc i edukując. Do udziału przyłączają się kolejne środowiska, instytucje i media.

Do akcji zapraszamy kolejne osoby, środowiska, kluby, organizacje tworzące swoje grupy i teamy. Każdy uczestnik pokrywa wyłącznie koszty własne.

Adam Bielecki i Artur Małek (fot. Albin Marciniak)

Planujesz indywidualną wędrówkę w tym dniu i włączysz się do akcji ? Daj nam znać. Im więcej nas będzie, tym większy efekt edukacyjny osiągnie założenie akcji: klubpodroznikow@gmail.com

Inicjatywę można wesprzeć również na: https://zrzutka.pl/fna8gf

Klub Podróżników “Śródziemie”
Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn