7# Outdoor Magazyn: przedstawiamy tematy numeru

przez Michał Gurgul | Opublikowano 23 maja 2019 15:37

Siódmy numer naszego magazynu pojawił się już w regularnej sprzedaży. Znajdziecie do w internetowej księgarni wspinanie.pl. W niniejszym artykule prezentujemy tematykę numeru.

***

Po krótkiej części aktualności, magazyn w tradycyjny już sposób otwiera “Pocztówka od fotografa”. W tym numerze swoimi historiami i fotografiami z całego świata dzieli się Karol Nienartowicz.

“Pocztówka od fotografa: Karol Nienartowicz”

Kolejną atrakcją dla miłośników podróży i outdoorowych wyzwań może okazać się obszerny wywiad z Martyną Wojciechowską, chyba najbardziej rozpoznawalną i cenioną w Polsce i zagranicą podróżniczką i dziennikarką.

Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym spadaniem – rozmowa z Martyną Wojciechowską

„Nie zastanawiam się nad tym czy danego dnia chce mi się bardziej czy mniej. Każdy człowiek z natury jest trochę leniwy….

Opublikowany przez Martyna Wojciechowska Środa, 22 maja 2019

Z kolei wiele ciekawych wskazówek i spostrzeżeń przekaże Czytelnikom Bartosz Malinowski – ekspert w dziedzinie trekkingów himalajskich. W opublikowanym materiale Bartosz rozważa czy w góry najwyższe lepiej jest wybrać się samodzielnie, czy w grupie zorganizowanej.

Himalajskie trekkingi: Niezależne czy zorganizowane?

Źródłem inspiracji może okazać się również rozmowa z Filipem Babiczem, który opowiada o swoich pasjach i rygorystycznym podejściu do realizacji zakładanych celów.

Biegając, czuję się wolny – rozmowa z Filipem Babiczem

W numerze przedstawiamy też trzy poradniki. Pierwszy dotyczy hamakowania, tego jak rozpocząć przygodę z tym przyjemnym sposobem spędzania czasu na łonie natury, drugi – przygotowań do biegów ultra, trzeci – bikepackingu. Czym charakteryzuje się ta aktywność – tego dowiecie się z artykułu.

Bikepacking: backpacking z rowerem

W nowym OM zamieściliśmy też zestawienie sprzętu, który zapewni odpowiedni poziom komfortu podczas letnich biwaków.

Sprzęt na biwak

O ekologiczną, zieloną stronę naszego czasopisma zadbała tym razem Ilona Łęcka, która opisuje problem związany z pożarami łąk i lasów, to w jaki sposób powinniśmy obchodzić się z ogniem oraz gdzie i kiedy wolno nam palić ogniska.

To tylko część tematów zawartych w siódmym numerze Outdoor Magazynu. Nie sposób w kilku słowach streścić zawartość czasopisma, nad którego stworzeniem pracowaliśmy kilka miesięcy. Mamy nadzieję, że nasze staranie nie pójdą na marne, a OM zapewni Wam przyjemne chwile spędzone na lekturze oraz stanie się źródłem inspiracji do ruszenia w świat.

Spis treści 7# Outdoor Magazynu:

Czasopismo znajdziecie na internetowych półkach księgarni wspinanie.pl.

Martyna Wojciechowska i redaktor OM, Michał Gurgul podczas premiery numeru na festiwalu Getaway (fot. Wojciech Łuźniak)

Red.

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn