Wintercamp X – pierwsza edycja

przez Michał Gurgul | Opublikowano 18 lutego 2019 10:40

W dniach 14-17 lutego odbyła się pierwsza tegoroczna edycja zimowego biwaku szkoleniowego Wintercamp. Impreza organizowana jest już 10 rok z rzędu i nieustannie cieszy się dużym zainteresowaniem. W telegraficznym skrócie przedstawiamy wydarzenia minionego weekendu. Przypominamy również, że w dniach 21-24 lutego odbędzie się Wintercamp Family X i Wintercamp X – druga edycja. Na ten drugi pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc.

Widok na Tatry towarzyszył nam przez większość weekendu (fot. Outdoor Magazyn)

Piękną i słoneczną zimą podczas Wintercamp X cieszyło się ok. 115 uczestników. Jak tłumaczą pomysłodawcy i główni organizatorzy biwaku, Maciej Przywecki i Mateusz Niedbała, ze względu na ograniczenia związane z lokalizacją biwaku, niemożliwe jest zaproszenie jednorazowo większej ilości osób. Pomimo że chętnych nie brakuje. Co ciekawe, ze względu na skomplikowaną logistykę imprezy przy jej organizacji pracuje około 40 osób.

Piękna pogoda i ciepło sprzyjało odrobinie relaksu (fot. Outdoor Magazyn)

W miniony weekend uczestnicy Wintercampa mieli okazję wziąć udział w trzech szkoleniach – do wyboru z pięciu (lawinowym, medycznym, skitourowym, sprzętowym oraz szkoleniu dotyczącym biwakowania i poruszania się w terenie górskim zimą) oraz posłuchać prezentacji zaproszonych gości, m.in. Piotra Pustelnika, Janusza Gołąba, Piotra Hercoga, Wojtka Grzesioka czy Andrzeja Życzkowskiego.

Pole biwakowe Wintercamp X (fot. Outdoor Magazyn)

Dla wielu osób Wintercamp był okazją, aby po raz pierwszy w życiu pochodzić na rakietach, nartach, używać lawinowego ABC, kopać jamę śnieżną czy spędzić noc zimą w namiocie czy hamaku. Z pewnością dużo emocji wzbudzała wśród uczestników możliwość wspinaczki na ściance lodowej obsługiwanej przez markę Petzl oraz zawody “drytoolowe” rozegrane na pniu drzewa.

Marka Petzl pomaga postawić pierwsze kroki w lodzie (fot. Outdoor Magazyn)

Wintercamp daje przedsmak zimowych aktywności górskich dla osób początkujących i pozwala złapać bakcyla – wydaje się, że jest to najważniejsza wartość imprezy.

Fotorelacja

Michał Gurgul

***

W dniach 21-24 lutego odbędzie się Wintercamp Family X i Wintercamp X – druga edycja. Na ten drugi pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy:

***

  • Organizator: Polish Outdoor Group
  • Sponsorzy: The North Face, Jack Wolfskin, Woda Góry Las, Pajak, Lesovik
  • Partnerzy technologiczni: Petzl, Ortovox, This 1, Komputronik, Salewa, Marmot, Mitsubishi, Idlo, Nikwax, Marker, Dalbello, Völkl, Ferrino

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn