CITY TRAIL w Lublinie, Warszawie i Szczecinie

przez Michał Gurgul | Opublikowano 18 lutego 2019 17:36

Lublin, Warszawa i Szczecin – w tych lokalizacjach w weekend odbyły się kolejne zawody w ramach przełajowego cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Mimo, że to już piąta kolejka (z sześciu zaplanowanych na sezon 2018/2019), nadal jest sporo niewiadomych w klasyfikacjach generalnych, a to oznacza niezwykle ciekawą rywalizację w marcu!

CITY TRAIL Warszawa, 17.02.2019 (fot. Karolina Krawczyk)

Lublin: Artur Kern pewien piątego triumfu w generalce

Mgliście i ślisko – tak było podczas sobotniego biegu w Lublinie. Lubelscy biegacze są jednak przyzwyczajeni do trudnych warunków, wielu ze startujących w sobotnich zawodach wspominało marcowy bieg z poprzedniej edycji – w nocy poprzedzającej zawody spadło kilkadziesiąt centymetrów śniegu, w związku z tym w każdy krok trzeba było włożyć zdecydowanie więcej siły niż w normalnych warunkach.

CITY TRAIL Lublin, 16.02.2019 (fot. Radek Pizoń)

Zawody to jednak nie zawsze walka o jak najwyższe miejsce, czy jak najlepszy wynik na mecie, czego żywym dowodem są Ania i Ewa startujące w biegu CITY TRAIL w przebraniach. Ania Czerniak:

Zainspirował mnie kolega, który przed tygodniem pobiegł w innej imprezie w stroju żyrafy. Dzisiaj zresztą też biegł w przebraniu i do tego z psem. Chciałam sprawdzić, jak to jest pobiec w takim nietypowym stroju, a że miałam w szafie strój świnki, to postanowiłam go dziś wykorzystać. Biegło się bardzo przyjemnie, miałam większą motywację dzięki temu, że gonił mnie wilk.

CITY TRAIL Lublin, 16.02.2019 (fot. Radek Pizoń)

Ewa Nagowska:

Od dłuższego czasu nie walczę o poprawianie życiówek, bieganie traktuję jako okazję do spotkania się z przyjaciółmi i formę ciekawego spędzenia czasu. Skoro nie biegam szybko, to postanowiłam pobiec tak, by było śmiesznie, stąd dzisiejszy strój wilka.

Wracając do tych, którzy walczyli w sobotę z czasem, wynik zwycięzcy – gościnnie startującego na lubelskiej trasie Filipa Babika to 16:53. Drugie miejsce wywalczył Artur Kern, który tym samym zapewnił sobie piąty triumf w klasyfikacji generalnej CITY TRAIL (jego wynik to tym razem 17:09). Trzeci do mety dotarł Michał Piróg (17:46).

CITY TRAIL Lublin, 16.02.2019 (fot. Radek Pizoń)

Wśród kobiet trzecie zwycięstwo w edycji odniosła Julia Pleskaczyńska, która jest bliska końcowego sukcesu – warunek to udział w ostatnim – marcowym biegu sezonu. Wynik Julii to 19:08. Jako druga metę przekroczyła Natalia Zych (wynik 20:12), a trzecia była Magdalena Zych (20:45).

W biegu głównym uczestniczyło 239 zawodników. W zawodach dziecięco-młodzieżowych wystartowało 51 młodych sportowców.

Kolejne – ostatnie w edycji 2018/2019 zawody nad Zalewem Zemborzyckim odbędą się 23 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy odbędzie się 8 kwietnia w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji.

Dobre warunki w Warszawie

W niedzielnych zawodach w warszawskim Lesie Młociny zwycięstwo odniósł Adam Świrgoń, z czasem 15:43. Drugą lokatę wywalczył Artur Jabłoński (czas 15:47), a trzeci był Jan Zielonka (15:53). Po tym biegu prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął Artur Jabłoński, ale walka o zwycięstwo rozstrzygnie się dopiero w marcu, bowiem na końcowy sukces nadal ma szanse najszybszy zawodnik niedzielnego biegu – Adam Świrgoń.

CITY TRAIL Warszawa, 17.02.2019 (fot. Karolina Krawczyk)

Wśród kobiet najszybszą okazała się – po raz trzeci w sezonie – Mariola Ślusarczyk, która tym samym przybliżyła się do wygranej w generalce. Warunek konieczny to udział Marioli w marcowym biegu. Na mecie zwyciężczyni biegu, która walcząc z kolką pokonała 5-kilometrową trasę w czasie 17:29, powiedziała:

Możliwe, że akurat w terminie ostatniego biegu będę na obozie, więc nie uda mi się ukończyć cyklu, bo niestety zaczęłam starty dopiero w grudniu. Chciałabym zostać sklasyfikowana, ale nawet jeśli się nie uda to i tak nie żałuję udziału w zawodach w Lesie Młociny. Miło było mi tutaj biegać, ponieważ trasa jest świetna – płaska, szybka, można wykonać dobry trening. Ważne jest to, że zawsze jest możliwość, by się do kogoś przyłączyć. Taki start to lepsze rozwiązanie niż trening „klepany” po asfalcie. Polecam.

Drugie miejsce zajęła Iwona Wicha (czas 17:48), a trzecią lokatę wywalczyła Martyna Wiśniewska (18:20).

Na triumf w klasyfikacji generalnej nadal ma szansę nieobecna tym razem Dominika Stelmach, a także (w przypadku nieobecności podczas marcowego biegu Dominiki Stelmach i Marioli Ślusarczyk) – wspomniana już Iwona Wicha.

CITY TRAIL Warszawa, 17.02.2019 (fot. Karolina Krawczyk)

W biegu głównym uczestniczyło dzisiaj 610 zawodników. W zawodach dziecięco-młodzieżowych wystartowało 222 młodych sportowców.

Kolejne – ostatnie w edycji 2018/2019 zawody w Warszawie odbędą się 24 marca. Podsumowanie sezonu, jest zaplanowane na 9 kwietnia w Kinie Wisła.

Szczecin z rekordem trasy kobiet

Szczecińska trasa jest najbardziej urozmaiconą w cyklu, a w trwającej edycji należy też do najciekawszych z perspektywy rywalizacji wśród czołowych zawodników. Walka o końcowe zwycięstwo potrwa do ostatniego biegu. W niedzielę w Puszczy Bukowej najlepsi to Szymon Belgrau oraz Monika Jackiewicz.

CITY TRAIL Szczecin, 17.02.2019 (fot. Jarosław Dulny)

Wynik, jaki osiągnął zwycięzca – Szymon Belgrau to 16:13. Drugą lokatę wywalczył Artur Olejarz (czas 16:23), a trzeci był Arkadiusz Minko (17:48). W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu jest Artur Olejarz, ale walka o zwycięstwo rozstrzygnie się dopiero w marcu, bowiem na końcowy sukces nadal ma szanse zwycięzca niedzielnego biegu – Szymon BelgrauŁ

Rywalizacja ułożyła się dzisiaj podobnie, jak przed miesiącem – na końcu pierwszego podbiegu, po około 500 metrach od startu zaatakowałem i prowadzenia nie oddałem aż do mety. Natomiast w przeciwieństwie do tego, co było miesiąc temu, dzisiaj cały czas czułem oddech Artura na plecach, na ostatnim podbiegu był dosłownie dwa kroki za mną. Marcowa walka o wygraną w klasyfikacji generalnej będzie zatem bardzo ciekawa, kto wie – być może nawet zostanie okraszona rekordem trasy – podkreślił na mecie zwycięzca niedzielnej rywalizacji.

Wśród kobiet najszybszą okazała się – po raz trzeci w sezonie – Monika Jackiewicz, która tym samym przybliżyła się do wygranej w generalce. Warunek konieczny to udział Moniki w marcowym biegu. Niedzielny wynik 26-letniej zawodniczki – 19:14 – to rekord trasy kobiet w Puszczy Bukowej. Drugie miejsce zajęła Paulina Grzegórzek (czas 19:44) – aktualnie liderka klasyfikacji generalnej (jako jedyna z czołowych zawodniczek ma na koncie już cztery biegi), a trzecią lokatę wywalczyła Joanna Woźniak (20:12). Na triumf w klasyfikacji generalnej nadal ma szansę nieobecna w niedzielę Natalia Gulczyńska.

CITY TRAIL Szczecin, 17.02.2019 (fot. Jarosław Dulny)

W biegu głównym uczestniczyło tym razem 674 zawodników. W zawodach dziecięco-młodzieżowych wystartowało 223 młodych sportowców.

***

Wyniki biegów:

Kolejne – ostatnie w edycji 2018/2019 zawody w Szczecinie odbędą się 24 marca. Gala podsumowująca sezon jest zaplanowane na 1 kwietnia w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nanotechnologii ZUT.

***

Poza Lublinem, Warszawą i Szczecinem w cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden uczestniczą: Bydgoszcz, Katowice, Łódź, Olsztyn, Poznań, Trójmiasto i Wrocław. Kolejne biegi odbędą się w sobotę, 23 lutego we Wrocławiu oraz w niedzielę, 24 lutego w Katowicach. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Informacja prasowa organizatora

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn