W Zimowym Półmaratonie Gór Stołowych zwyciężają Natalia Tomasiak i Pavel Brydl!

przez Michał Gurgul | Opublikowano 20 stycznia 2019 22:15

W minioną sobotę, w Karłowie został rozegrany V Zimowy Półmaraton Gór Stołowych. Trudne warunki oraz siarczysty mróz nie odstraszyły uczestników. Punktualnie o godzinie 9 rano, na trasę zawodów wyruszyło 494 biegaczy, a na metę usytuowaną na Szczelińcu nie udało się dotrzeć zaledwie trójce zawodników. Zwyciężyli Czech Pavel Brydl oraz Natalia Tomasiak. W ramach zawodów zostały również rozegrane Mistrzostwa Polski Alpinistów. W tej klasyfikacji zwycięstwo przypadło Pawłowi Sarnowskiemu oraz ponownie Natalii Tomasiak.

Natalia Tomasiak z wdziękiem jako pierwsza przekracza linię mety (fot. materiały organizatora)

Sobotnia rywalizacja nie przyniosła niespodzianek, chociaż warto podkreślić, że w klasyfikacji mężczyzn, główny faworyt zawodów Pavel Brydl, musiał się mocno napracować, aby odeprzeć ataki grupy pościgowej. Paweł prowadził niemal od początku, ale przez cały wyścig zmuszony był do czujności i odpierania ataków rywali. Warto nadmienić, że na mecie różnica między zwycięzcą, a szóstym zawodnikiem wynosiła poniżej 6 minut. Mimo zaciętej walki, warunki pogodowe nie pozwoliły poprawić zeszłorocznego wyniku czy choćby złamać bariery dwóch godzin.

Pavel Brydl w drodze po zwycięstwo w Zimowym Półmaratonie Gór Stołowych (fot. materiały organizatora)

W rywalizacji kobiet bezapelacyjnie zwyciężyła Natalia Tomasiak, która mimo problemów chorobowych, pewnie pokonała drugą na mecie Kingę Kwiatkowską oraz trzecią Agnieszkę Sulik.

W ramach ZPGS, już po raz trzeci zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Alpinistów. Chociaż Mistrzostwa mają charakter nieformalny i są traktowane towarzysko, w tej kategorii mogliśmy oglądać rywalizację blisko 50 zawodniczek i zawodników. Wisienką na torcie był udział w biegu naszych wybitnych himalaistów: Krzysztofa Wielickiego, Piotra Pustelnika, Janusza Gołąba, Jerzego Natkańskiego czy Kacpra Tekielego.

Z numerem startowym 1. – Krzysztof Wielicki (fot. materiały organizatora

Dodatkową atrakcją dla uczestników i kibiców była możliwość wysłuchania prelekcji Piotra Pustelnika oraz Krzysztofa Wielickiego, które zgromadziły jak zwykle tłumy fanów naszych legendarnych himalaistów.

Organizatorzy dziękują Parkowi Narodowemu Gór Stołowych oraz wszystkim sponsorom i partnerom imprezy.

Wyniki

Mężczyźni:

  1. Pavel Brydl – 2:16:32
  2. Radosław Boniec – 2:18:01
  3. Mariusz Piekarz – 2:18:39

Kobiety:

  1. Natalia Tomasiak – 2:30:42
  2. Kinga Kwiatkowska – 2:53:29
  3. Agnieszka Sulik – 3:11:08

Pełne wyniki znajdziecie na stronie wyniki.b4sport.pl.

Galeria z zawodów:

Tekst i zdjęcia: materiały organizatora

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn