Kursylawinowe.pl – SNOWSTORY

przez Michał Gurgul | Opublikowano 22 stycznia 2019 13:44

Film zrealizowany przez Kursylawinowe.pl jest relacją z kilkudniowego wypadu na lodowiec Kaunertal w austriackim Tyrolu. Oprócz ujęć z akcji górskiej w pięknej scenerii film posiada wartość merytoryczną. Polecamy wszystkim miłośnikom skitouringu i freeride’u.

Kursylawinowe.pl – SNOWSTORY (fot. Tomek Gola)

Jak podają przedstawiciele Kursylawinowe.pl i twórcy SNOWSTORY, głównym założeniem było stworzenie filmu, który zainspiruje miłośników gór do działania, ale przypomni im też o tym, że na udany i bezpieczny wypad w góry składają się:

  • Zaplanowanie wyprawy, w tym sprawdzenie warunków, prognozy pogody, komunikatu lawinowego i dokładne opracowanie trasy
  • Zadbanie o odpowiednią odzieży i sprzęt (w tym detektor lawinowy, sondę i łopatkę)
  • Zachowanie respektu do gór i nie przecenianie swoich umiejętności
  • Przygotowanie się na ewentualne problemy, czyli m.in. zapisanie numeru służb ratunkowych oraz ubezpieczenie – szczególnie w czasie wypraw poza granice Polski

Kursylawinowe.pl – SNOWSTORY

Wiele innych zagadnień związanych z bezpieczeństwem w górach zostało omówionych w serii filmów #poradylawinowe, które dostępne są na kanale youtube.com/kursylawinowepl. Cała seria jest oczywiście uzupełnieniem i przypomnieniem tego, czego dowiedzieć się można na kursach lawinowych i skitourowych.

Materiały Kursylawinowe.pl

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn