“Szmata za szmatę” na 16. KFG, czyli zawody w podciąganiu na drążku

przez Michał Gurgul | Opublikowano 20 listopada 2018 18:57

Krakowski Festiwal Górski to szereg spotkań z gośćmi, warsztatów, pokazów filmów, ale także okazja do rywalizacji. Podczas 16. edycji KFG odbędą się zawody wspinaczkowe, bieg “Tradycyjna Piątka“, Zlagboard Contest oraz organizowany przez firmę Marmot (Złotego Sponsora Festiwalu) konkurs “Szmata za szmatę” – czyli lubiane i popularne zawody w podciąganiu na drążku. Śmiałkowie wciąż są poszukiwani!

Wspomnienia z KFG 2017 (fot. Adam Kokot)

Jednym z flagowych punktów 16. KFG będzie organizowany i sponsorowany przez Marmota konkurs „Szmata za szmatę”. Udział w rywalizacji mogą wziąć wszyscy chętni, którzy chcą zmierzyć się z konkurentami w liczbie podciągnięć na drążku. To zawody, w których liczy się nie tylko siła fizyczna, ale i odpowiednia technika i hart ducha :).

Podobnie jak w zeszłym roku, tegoroczna edycja przewiduje dwie kategorie, w tym jedną polegającą na „dawaniu ze szmaty”, czyli podciąganiu ze zwisu na jednej ręce. Drugą kategorią będzie podciąganie oburącz nachwytem, z zawieszonym przy ciele 30 kg balastem.

Łukasz Świrk, KFG 2016 (fot. Adam Kokot / KFG)

Eliminacje do konkursu odbywać będą się w dniach 22-29 listopada w siedzibie firmy Raven – wyłącznego dystrybutora marki Marmot na Polskę. W przypadku wolnych miejsc lub niedyspozycji któregoś z finalistów chętni będą mogli wykonać swoją próbę już podczas imprezy; wystarczy zapytać o taką możliwość na stoisku Marmota. Dziesięć osób, które osiągną w eliminacjach najlepsze wyniki – po pięć z obu kategorii, zmierzy się ze sobą w finałowej walce o nagrody. Te będą stanowiły vouchery na odzież i sprzęt Marmota.

Finał odbędzie się ostatniego dnia Festiwalu (niedziela 2 grudnia, ok. godz. 16.45), i rozdzieli dwa gwoździe programu – spotkanie z himalaistą Adamem Bieleckim oraz wręczenie nagród w konkursach filmowych.

SZMATA ZA SZMATĘ’ 2018 – Regulamin Konkursu.

Jacek Kaczanowski – finalista kategorii Open w akcji. KFG 2017 (fot. A. Kokot / KFG)

***

Oprócz licznych spotkań, prezentacji, warsztatów i prelekcji tradycyjnie nie zabraknie kiermaszu sprzętu outdoorowego, na którym będzie można nabyć specjalistyczną odzież, sprzęt i obuwie. Swoje stoisko, obok Marmota, będzie miało m.in. włoskie Aku – producent najwyższej jakości obuwia górskiego, zarazem Brązowy Sponsor 16. KFG. Na połączonych stoiskach Marmota i Aku (wspólny dystrybutor na Polskę) nie zabraknie produktów do nabycia w bardzo promocyjnych cenach, jak i konkursów z nagrodami. Wystarczy spróbować swojego szczęścia w układaniu puzzli czy wiązaniu butów na czas, a – przy dobrym timingu i odrobinie szczęścia – będzie można zostać posiadaczem świetnych, specjalistycznych butów cenionego włoskiego producenta, jakim niewątpliwie jest Aku. Szczegóły konkursów dostępne będą na stoisku.

Informacja prasowa Raven

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn