Jubileuszowa edycja szczytu IMS

przez Michał Gurgul | Opublikowano 12 września 2018 16:21

Już 8 października 2018 rozpocznie się 10. edycja Międzynarodowego Szczytu Górskiego (IMS). Przez tydzień miłośnicy gór i szeroko pojętego outdooru będą mogli wziąć udział w spotkaniach i warsztatach ze światowej sławy wspinaczami i alpinistami, a także na żywo podziwiać niesamowite Dolomity podczas wspólnych wypraw czy spotkań w plenerze. Forum, jak co roku, odbędzie się w Bressanone / Brixen, we włoskim Południowym Tyrolu.

„Dolomity to najpiękniejsze góry na świecie”, stwierdził kiedyś, pochodzący z Południowego Tyrolu, Reinhold Messner, jeden z najbardziej znanych alpinistów, który jako pierwszy zdobył koronę Himalajów. Potwierdzają to wpisanie ich na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrody UNESCO, oraz tysiące turystów, licznie przyjeżdżających zobaczyć ich piękno. Niezależnie od tego czy celem przyjazdu w Dolomity jest jazda na nartach, na rowerze, trekking czy wspinaczka wysokogórska – każdy wyjeżdża oczarowany, lecz z dozą pokory po odczuciu ich mocy.

Dolomites UNESCO GeoTrail – Drei Zinnen / Tre Cime (fot. Südtirol / Thomas Grüner)

International Mountain Summit to jedna z największych imprez świata górskiego, co roku mająca miejsce w Bressanone. Jej celem jest wymiana doświadczeń oraz dyskusje na mniej lub bardziej kontrowersyjne, lecz istotne, tematy. Hasło przewodnie IMS „Meet.Mountain.People.Soul” odnosi się do spotkania ludzi gór, spotkania z górami samymi w sobie oraz z własną górską duszą, na tyle silną, by podejmować wyzwania i osiągać wysoko postawione cele.

Tamara Lunger (fot. The North Face)

Wymiana opinii, doświadczeń i pomysłów pomiędzy entuzjastami wspinaczki i profesjonalnymi alpinistami jest inspiracją dla wszystkich związanych z outdoorem. Podczas imprezy można spotkać światowej sławy wspinaczy, alpinistów, narciarzy, lecz także niezwykłe osobistości, w przeróżny sposób związane z górami. W tym roku pojawią się m.in. Tamara Lunger i Beat Kammerlander, Aksel Lund Svindal, Stefan Glowacz czy Angelika Rainer. Pełna lista prelegentów jest dostępna na stronie: ims.bz/en/speakers.

Więcej informacji o programie IMS na oficjalnej stronie wydarzenia: www.ims.bz

Informacja Prasowa
Südtirol Marketing

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn