Wojciech Czarny ustanawia rekord na Głównej Grani Tatr Zachodnich

przez Wojciech Słowakiewicz | Opublikowano 22 maja 2018 10:24

19 maja Wojciech Czarny ustanowił nowy rekord przebiegnięcia Głównej Grani Tatr Zachodnich. 44-kilometrową trasę, oferującą 5400 m podejść, pokonał w 9 godzin 59 minut i 57 sekund.

Wojtek bieg odbył samotnie, bez wsparcia i depozytów w formule jak pisze “szlakiem, ścieżką”. Oznacza to, że na trasie wszedł na 29 szczytów (pominął 3 ważniejsze szczyty tj: Łopatę, Błyszcz, Smreczyński Wierch). Bieg rozpoczął 19 maja o godz. 7:11 z Przełęczy Huciańskiej a zakończył o godz. 17:11 na Przełęcz Liliowe.

Wojciech Czarny

Wojciech Czarny

Wojtek pisze:

Do Wołowca praktycznie bardzo słaba widoczność, przelotny deszcz, mokre skały. Dalsza część trasy w trochę lepszych warunkach. Na grani nieustannie towarzyszył mi wiatr. Ze względu na aurę w plecaku ciążyło parę cieplejszych ciuchów ale mogłem zabrać trochę mniej płynów ze względu na temp w granicy 2/5 stopni

Serdecznie dziękuje napotkanej parze przed Krzesanicą za 2 owocowe batoniki oraz dwójce tyrystów na Małołączniaku za pół snickersa i batonika musli.

Źródło: FB Wojciech Czarny

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn