Wystartował Ultra Cup Poland 2018 – zmagania potrwają do jesieni

przez Administrator | Opublikowano 26 marca 2018 12:54

11 marca 2018 roku, Zimowym Ultramaratonem Karkonoskim im. Tomka Kowalskiego, wystartował Ultra Cup Poland, który zakończy się w październiku zawodami Łemkowyna Ultra Trail. Zmagania obejmują cztery imprezy biegowe, a ich celem jest wyłonienie najlepszych uczestników i uczestniczek zawodów oraz promocja biegów wchodzących w skład pucharu wśród zagranicznych zawodników.

Organizatorzy Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego, Biegów w Szczawnicy, Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich oraz Łemkowyna Ultra-Trail® postanowili połączyć siły i stworzyć Ultra Cup Poland. Puchar obejmuje w sumie 10 biegów, a co ważne – wszystkie imprezy wypadają w 2-3 miesięcznych odstępach czasu, w różnych porach roku, w różnych częściach Polski. Tym samym zawodnicy mają czas na regenerację i przygotowania.

W skład Ultra Cup Poland wchodzą:

 1. Zimowy Ultramaraton Karkonoski im. Tomka Kowalskiego – 53 km, Karpacz, 10-11 marca 2018
 2. Biegi w Szczawnicy – 21 kwietnia 2018
 • Dziki Groń – 64 km
 • Niepokorny Mnich – 96 km
 1. Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich – 19-22 lipca 2018
 • Ultra Trail – 68 km
 • K-B-L – 110 km
 • Super Trail – 130
 • Bieg 7 szczytów – 240 km
 1. Łemkowyna Ultra-Trai® – 13 października 2018
 • Łemkowyna Ultra-Trail® – 70 km
 • Łemkowyna Ultra-Trail® – 100 km
 • Łemkowyna Ultra-Trail® – 150 km

Organizatorzy wyjaśniają zasady:

Aby zostać sklasyfikowanym w cyklu trzeba ukończyć w limicie minimum trzy z powyższych tras. Każdy z biegów punktowany jest w ten sam sposób. Punkty za ukończenie danego biegu przydzielane są w zależności od zajętego miejsca. W przypadku każdego z biegów pierwszy zawodnik na mecie otrzymuje 300 punktów, drugi 299, trzeci 298, a każdy kolejny o jeden punkt mniej. Wszyscy zawodnicy, którzy zajmą miejsca powyżej 300 otrzymują za ukończenie danego biegu 1 punkt. W przypadku zawodników, którzy w danym roku ukończyli więcej niż 3 biegi wliczane do pucharu do końcowej klasyfikacji wliczona zostanie suma trzech najlepszych biegów danego zawodnika. W przypadku gdy w końcowej klasyfikacji dwóch lub więcej zawodników uzyska taką samą liczbę punktów, kryterium rozstrzygającym będzie miejsce zajęte na najdłuższej trasie, w której dany zawodnik wziął udział. Najlepsi zawodnicy zostaną nagrodzeni na koniec sezonu. Już w tej chwili pula nagród wynosi 10 000 zł.

Zestawienie klasyfikacji po pierwszym biegu jest dostępne TUTAJ.

Poza wyłonieniem najlepszych biegaczy i biegaczek w ramach pucharu, organizatorzy cyklu chcą również przyciągnąć do Polski ultrasów z całego świata. W tym celu Ultra Cup Poland będzie promowany na największych biegach w Europie oraz w zagranicznych mediach. Biało-czerwone logo UCP zobaczymy w tym roku m. in. na 100 Miles of Istria, Ultra-Trail® Hungary, Lavaredo czy UTMB®. Niewątpliwie działania organizatorów przyczynią się także do promocji biegania w naszym kraju, jak również pokazania walorów przyrodniczo-biegowych w Polsce.

Więcej informacji o Ultra Cup Poland znajduje się na stronie: ultracuppoland.pl.

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn