Magdalena Łączak i Bartłomiej Przedwojewski zwycięzcami Zimowego Półmaratonu Gór Stołowych

przez Administrator | Opublikowano 22 stycznia 2018 12:51

W sobotę 20 stycznia w Karłowie u podnóża Szczelińca odbyła się IV edycja Zimowego Półmaratonu Gór Stołowych. Na 500 uczestników czekały nie tylko liczne przewyższenia i słynna już meta na Szczelińcu, ale przede wszystkim prawdziwa zimowa aura. Kilkustopniowy mróz i sporo świeżego śniegu co prawda pozbawiły szans zawodników na spektakularne wyniki, ale za to zapewniły wiele frajdy podczas rywalizacji.

Wszystko zaczęło się w sobotę o godzinie 9, kiedy to tuż przy Centrum Szkoleniowo-Edukacyjnym Parku Narodowego Gór Stołowych, Piotr Hercog – organizator zawodów wraz z Bartoszem Małkiem – Dyrektorem Parku Gór Stołowych, dali sygnał do startu. Zawodnicy na trasie mieli zapewnione dwa punkty odżywcze na 7 i 14 km, które były jednocześnie pomiarami czasu. Meta jak zwykle czekała na Szczelińcu, na który trzeba było dotrzeć pokonując ponad 600 schodów.

 

Na starcie pojawiło się kilka mocnych zawodniczek i zawodników, wśród nich cały Salomon Suunto Team oraz Pavel Brydl, reprezentant Czech w biegach górskich i Skyrunningu. Rywalizacja przebiegała bardzo podobnie zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Po starcie wyścigu prowadzenie objęła Magda Łączak, którą goniła Natalia Tomasiak. U panów prowadził Bartłomiej Przedwojewski, za którym z minutową stratą biegł Pavel Brydl. Mniej więcej w połowie dystansu zarówno Natalia jak i Pavel dogonili prowadzących, ale nie byli wstanie utrzymać tempa liderów. Na trzecich miejscach od samego początku biegła Marta Lipnicka i Paweł Dybek.

Za nami IV edycja Zimowego Półmaratonu Gór Stołowych (fot. organizatora)

Ostatecznie jako pierwszy na mecie pojawił się Bartłomiej Przedwojewski, który z czasem 1:57:36 zwyciężył wśród mężczyzn. Dwie minuty za nim pojawił się reprezentant Czech, wspomniany Pawel Brydl, a kilka minut za nim Paweł Dybek, który zamknął miejsca na podium. Wśród kobiet pierwsza na Szczelińcu finiszowała Magda Łączak (2:18:17), z dwuminutową stratą do Magdy przybiegła Natalia Tomasiak, a podium dopełniła Marta Lipnicka.

Bartłomiej Przedwojewski zwycięża wśród mężczyzn (fot. organizatora)

Magdalena Łączak zwycięża wśród kobiet (fot. organizatora)

Metę na Szczelińcu, mimo naprawdę ciężkich warunków, osiągnęli w regulaminowym czasie niemal wszyscy zawodnicy, z rywalizacji wycofało się zaledwie dwóch biegaczy.

Podczas ZMGS już po raz drugi odbyły się Mistrzostwa Polski Alpinistów w Biegu Górskim. Chociaż Mistrzostwa mają charakter nieoficjalny i są jedynie dodatkową formą rywalizacji, to na liście startowej pojawiło się ponad 40 osób spełniających wymogi tej klasyfikacji, w tym znamienite osobistości świata górskiego, wybitni wspinacze i himalaiści – Piotr Pustelnik – Prezes Polskiego Związku Alpinizmu, Jerzy Natkański zastępca kierownika programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera czy Kacper Tekieli. W tej klasyfikacji zwyciężył Michał Kita oraz Natalia Tomasiak.

Podsumowując imprezę warto zaznaczyć, że po raz pierwszy miała ona swoje biuro w Karłowie. Duże, przestronne Centrum Szkoleniowo-Edukacyjne Parku Narodowego Gór Stołowych świetnie spełniło rolę bazy zawodów. Organizatorzy biegu czynią starania, aby letnia edycja najbliższego Supermaratonu Gór Stołowych również gościła w Karłowie.

Czołówka kobiet (fot. organizatora)

Czołówka mężczyzn (fot. organizatora)

Wyniki

Kategoria Open kobiet

🏆 I miejsce Magdalena Łączak 2:18:17

🏆 II miejsce Natalia Tomasiak – Górski Styl 2:20:16

🏆 III miejsce Marta Lipnicka 2:36:32

Kategoria Open mężczyzn

🏆 I miejsce Bartłomiej Przedwojewski 1:57:36

🏆 II miejsce Pavel Brýdl 1:59:37

🏆 III miejsce Paweł Dybek 2:11:33

Pełne wyniki na

http://wyniki.b4sport.pl/zimowy-polmaraton-gor-stolowych-2018/e870.html?embeded=0&auto=0&location_nr=-1

Przemysław Ząbecki

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn