Z himalajskich frontów: obóz drugi na K2, Mackiewicz i Revol w obozie trzecim

przez Administrator | Opublikowano 22 stycznia 2018 14:05

Himalaiści w bazie pod K2 nie próżnują i wykorzystują każdą sposobność by wyprawa posuwała się do przodu (czy też do góry). Dzisiaj Denis Urubko osiągnął obóz drugi.

Jak czytamy na stronie Polskiego Himalaizmu Zimowego:

C2 zdobyty!!! Denis Urubko dotarł dzisiaj na wysokość 6.300m i tam założył obóz II (obóz pierwszy, niewielki stanął na wysokości 5.900m). Denis spędza tam noc, natomiast w C1 śpią dziś Artur i Marek. Jutro kolejne wyjścia.

Denis Urubko (fot. Janusz Gołąb)

Są także nowe wieści spod Nanga Parbat, gdzie szczyt próbują zdobyć Tomasz Mackiewicza wraz z Elizabeth Revol. Jak donosi wspinanie.pl ostatni (22 stycznia, godz. 8:25) sms do Tomka był o treści:

JestesmyC3WiejeZe100KmJutroC4Atak25GoDobreOknoPozdroLudziomDajNaFbProsbaOKciukiIWsparcieFinansoweBDziekujeAll

Oznacza to więc, że himalaiści znajdują się w obozie trzecim (niestety nie wiadomo na jakiej wysokości) z nadzieją na atak szczytowy 25 stycznia.

Jednocześnie z facebookowego bloga Tomka wiadomo, że jego żona nie ma szczegółowych informacji o tym, jaką dokładnie drogą porusza się zespół oraz gdzie umiejscowione są obozy. Jest za to informacja, iż do rozliczenia z agencją w Pakistanie pozostaje 2000 EUR. Wyprawę można wspomóc TUTAJ.

Przebieg “Drogi Kinshofera” na Nanga Parbat z przybliżonym rozmieszczeniem obozów

Tomasz Mackiewicz zmaga się z zimową Nangą Parbat już po raz siódmy. Pod górą znajduje się już od 23 grudnia.

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn