Cyfrowa kontynuacja Wielkiej Encyklopedii Gór i Alpinizmu! Ukazał się pierwszy „Biuletyn WEGA

przez Administrator | Opublikowano 10 stycznia 2018 10:52

Na początku stycznia br. ukazał się pierwszy numer „Biuletynu WEGA”, tworzonego przez Małgorzatę i Jana Kiełkowskich. Na łamach „nieregularnika”, jak go określili Redaktorzy, publikowane będą nie tylko rozszerzenia haseł z Wielkiej Encyklopedii Gór i Alpinizmu, ale także wspomnienia o historycznych wydarzeniach i niezwykłych ludziach, którzy tworzyli alpinizm. W biuletynie będzie również na bieżąco uzupełniany suplement do WEGI.

„Biuletyn WEGA” 1/2018

„Biuletyn WEGA” 1/2018

Jak piszą we wstępie do pierwszego numeru sami Państwo Kiełkowscy:

Na stronach biuletynu chcielibyśmy przypominać wydarzenia i epizody (naważniejsze i te mniej ważne, także zapomniane) z dziejów alpinizmu i wspinania oraz ludzi gór uczestniczących w tych wydarzeniach. Chętnie będziemy publikować korespondencję, zwłaszcza tę nadesłaną przez „wegantów”, która w jakimś zakresie będzie odpowiadać przyjętej tutaj tematyce (ale także niespełniającą tego warunku, lecz interesującą). Razem z czytelnikami chętnie przypomnimy sobie również osobiste rocznice górskie i wspinaczkowe (nie muszą być historyczne).

W pierwszym numerze znajdują się:

  • Wejścia Malczewskiego na Mont Blanc i Aiguille du Midi
  • 200 rocznica zdobycia (turystycznego) szczytu Grosse Priel w Totes Gebirge
  • 50 rocznica naszego prywatnego Filara Kazalnicy
  • Wspomnienie Jana Franczuka (fotografie Danuty Piotrowskiej)
  • WEGA – SUPLEMENT

Biuletyn można pobrać tutaj.

Źródło: wspinanie.pl

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn